Рубрики
События

Вперше жінка: в Україні новий генпрокурор

Сьогодні, 17 березня, на позачерговому засіданні Верховної Ради депутати підтримали призначення Ірини Венедиктової на посаду генерального прокурора України. Про це стало відомо з онлайн-трансляції засідання.

Так, на користь призначення Ірини Венедиктової проголосували 269 депутатів, проти — 38. Також відомо, що утрималися 47 людина, а не голосували — 23.

Дану посаду, до речі, вперше зайняла жінка.

Кандидатуру Ірини Венедиктової запропонував Володимир Зеленський.

— Переконаний, що професійні та моральні якості кандидата дадуть можливість забезпечити стабільну та злагоджену роботу органів прокуратури, викорінення корупції та ефективне розслідування гучних кримінальних справ,- зазначив президент.

Сама генпрокурор під час виступу у Верховній Раді пообіцяла виконувати свої обов’язки чесно і сумлінно, не зливати і не продавати справи.

— Я обіцяю прокурорам відновити потужну державну організацію, щоб вони відчували себе незалежними,- додала вона.


Довідка Vgorode


Ірині Венедиктової 41 рік. Народилася в Харкові. З відзнакою закінчила Харківський національний університет внутрішніх справ і пройшла курс міжнародного комерційного арбітражу в Чартерний інститут арбітрів в Лондоні.

З серпня по грудень 2019 року обіймала посаду голови комітету Верховної Ради з питань правової політики, а в грудні 2019 року була призначена на посаду виконуючого обов’язки директора Державного бюро розслідувань.

Новий генеральний прокурор є доктором юридичних наук і членом ряду редакційних колегій наукових фахових видань та спеціалізованих вчених рад.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде