Рубрики
События

Арешт за зараження коронавірусом і нові штрафи: Верховна Рада прийняла закон

Верховна Рада України на позачерговому засіданні прийняла в цілому проект закону про внесення змін до законодавства, спрямованих на попередження виникнення та поширення коронавіруса. Відповідне рішення підтримали 344 народних депутата України, повідомляє УНН.

Проект закону № 3219 про внесення змін у деякі законодавчі акти України має метою запобігання виникнення та поширення коронавирусной хвороби (COVID-19).


Робота з дому і штрафи за порушення обсервації


Законопроектом передбачається введення низки правових норм, спрямованих на захист прав фізичних та юридичних осіб під час карантину:

  • можливість роботи будинку для працівників, державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування та надання за їх згодою відпустки;
  • заборона на скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи (на період карантину та на 30 днів після його відміни);
  • віднесення юридичного факту введення карантину до форс-мажорних обставин;
  • продовження строків отримання і надання адміністративних та інших послуг та інші.

Також законопроектом передбачається адміністративна відповідальність за порушення обсервації у вигляді штрафу від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб — у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 51 000 гривень).

Крім того, передбачається кримінальна відповідальність за навмисне зараження людей — карається арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.


Деякі ліки будуть ввозити без мита


Також законопроект передбачає:

  • проведення закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для цієї мети без застосування процедур, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі»,
  • стовідсоткову передоплату за такі товари, роботи і послуги;
  • звільнення від сплати ввізного мита і ПДВ лікарських засобів, медичних виробів і медичного обладнання, призначених для запобігання виникнення і розповсюдження коронавіруса;
  • контроль з боку Кабінету міністрів України щодо цін на лікарські засоби, товари медичного призначення і соціально значущі товари.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що такі норми будуть мати тимчасовий характер.

Текст проекту закону представлений в документі:

Дивіться ще останні новини про коронавирусе:

Захист від коронавіруса: що потрібно робити, щоб не захворіти

«Відправте батьків на дачу до осені»: Комаровський випустив нове відео про коронавірус

Кіна не буде: які заходи скасовують і переносять через карантин у Харкові (оновлюється)

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Читай всі новини в нашому каналі Telegram і підписуйся на нас в Instagram і Viber

Повідомляє Вгороде