Рубрики
События

Отримай відповідь: чому ціни на авіаквитки МАУ різко зросли

Українцям дали можливість повернутися додому до завтра, 17 березня. Потім авіасполучення між іншими країнами припиниться і потрапити на батьківщину можна буде тільки на чартерному рейсі. Безвихідна ситуація наших громадян вплинула на вартість авіаквитків.

Зокрема, найбільший авіаперевізник «Міжнародні авіалінії України» різко підняв ціни на квитки перед закриттям кордону. Пасажири скаржаться, що на сайті вони можуть забронювати місця за ціною, яка в два або три рази більше звичайної.

Один з яскравих прикладів — рейс Лондон-Київ. 14 березня квитки на економ-клас коштували від 9 тисяч гривень. На наступний день, коли оголосили про зупинку авіасполучення, вартість квитків становила від 24 тисяч гривень. Так, ціна зросла у 2,5 рази.

Цією проблемою зацікавився Антимонопольний комітет України. Як повідомив голова Олексій Хмельницький, вони вивчать всі дані по цій справі. І якщо зафіксують порушення, то МАУ оштрафують на 10% від річного прибутку компанії.


Що кажуть в МАУ


Представники авіакомпанії свою провину заперечують. Вони пояснили, що розрахунком їх вартості квитків вже давно займається спеціальна система Revenue Management System. Саме цей алгоритм займається формуванням ціни в автоматичному режимі, враховуючи всі фактори: інтенсивність продажу, попит та інше.

У МАУ сказали, що за один день різко зросла кількість запитів на рейси, тому система вважала правильним підвищити вартість квитків. Для неї це сигнал, що попит зріс. За словами представників компанії, головний союзник цього явища — паніка людей.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде