Рубрики
События

Що це значить: ВООЗ оголосила про пандемію коронавіруса

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила, що поширення нового коронавіруса досягло стадії пандемії, так як порушені більшість країн і всі континенти, повідомляє ВВС.

«Ніколи раніше ми не стикалися з пандемією, викликаної коронавірусом. І ніколи не стикалися з пандемією, яку в той же час можна контролювати. З 118 тисяч випадків коронавіруса, зафіксованих у 114 країнах, понад 90 відсотків випадків — тільки в чотирьох країнах, а у двох із них — Китаї і Південній Кореї — значно знизилося число захворілих», — заявили у ВООЗ.

Глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус сказав, що нова класифікація поширення Covid-19 ніяк не змінює рекомендації владі порушених країн про те, як боротися з новим коронавірусом.

«Опис ситуації як пандемії не змінює оцінки ВООЗ загрози, що представляється цим коронавірусом. Це не змінює те, що робить ВІЗ, і це не змінює те, що мають робити країни», — йдеться в заяві організації.

При цьому Гебрейесус підкреслив, що він «серйозно стурбований тривожним рівнем бездіяльності» з приводу коронавіруса. Він закликав уряди вжити «термінових і агресивні заходи».

«Кілька країн продемонстрували, що вірус можна придушити і контролювати», — сказав він.

Досі ВООЗ називав спалах Covid-лише 19 епідемією.


У чому різниця між епідемією і пандемією


Згідно термінології ВООЗ епідемією вважається несподіване поширення хвороби в одному регіоні. У 2010 році ВООЗ визначила, що пандемією вважається поширення нового захворювання по всьому світу.

Американський Центр з контролю і профілактики захворюваності (CDC) вважає пандемією епідемію, що охопила кілька країн і континентів, і заразившую велике число людей.

Лоуренс Гостин, професор глобального охорони здоров’я в Джорджтаунському університеті, зазначає, що терміни «епідемія» і «пандемія» якоюсь мірою суб’єктивні, так як немає точних і погоджених усіма визначень.

За межами Китаю найактивніше коронавірус поширився в Південній Кореї та Італії. За останніми даними, число випадків зараження коронавірусом в Італії за добу зросла на 2 тисячі — до 12,4 тисяч, а кількість жертв зросла до 827.


Що відбувається після оголошення пандемії


Як повідомляє «Обозреватель», після оголошення пандемії ВООЗ переходить до кризового плану. Зокрема, починається створення резервних запасів лікарських засобів (противірусні препарати, антибіотики тощо), організується доставка комплектів діагностичних засобів, ліків, масок і рукавичок для медичних установ.

В цей час рекомендуються мінімальні заходи захисту: миття рук, прикривання рота при носа при кашлі та чханні, ізоляція.

Також передбачається карантин: закриття навчальних закладів , скасування публічних заходів і т. д.


Які відомі пандемії


Серед відомих пандемій: чорна віспа, чума, холера, тиф, грип, туберкульоз, малярія, проказа, ВІЛ-інфекція.

Всі вони були оголошені в свій час з-за величезної кількості хворих у всьому світі.

Їх масове поширення не зупинено до цих пір.

Останній пандемією у термінології ВООЗ стала спалах вірусу H1N1 («свинячого грипу») у 2009 році. З тих пір організація в подібних випадках оголошувала «ситуацію загрози громадському здоров’ю на міжнародному рівні» (Public Health of International Emergency Concern, PHEIC).

Нагадаємо, у Харкові двічі на день проводиться дезінфекція громадського транспорту і метро. А з 6 березня в місті почалися рейди по ринках і торгових центрах. Також у Харкові запрацювала «гаряча лінія», яка допоможе інформувати населення про коронавирусе і виявляти його ранні симптоми.

11 березня у Києві ввели карантин для запобігання коронавіруса. У той же день карантин введено по всій Україні, в тому числі і в Харкові, але зі своїми особливостями: школи продовжать роботу.

Дивіться ще останні новини про коронавирусе:

Захист від коронавіруса: що потрібно робити, щоб не захворіти

Продали в Китай: в Харкові стало складно купити медичні маски

«Відправте батьків на дачу до осені»: Комаровський випустив нове відео про коронавірус

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Читай всі новини в нашому каналі Telegram і підписуйся на нас в Instagram і Viber

Повідомляє Вгороде