Рубрики
События

Отримай відповідь: що буде, якщо повідомити 15-51 про повернення з-за кордону

У КМДА закликали жителів Києва повідомляти про повернення з країн, де було зафіксовано спалах китайського коронавіруса, в контактний центр міста за номером 15-51″.

Vgorode дізнався, які заходи будуть діяти по відношенню до всіх тих, хто попередить столичні влади про можливе інфікування коронавірусом.


Що будуть робити


Протягом двох тижнів за станом кожного, від кого надійде повідомлення про повернення з-за кордону і можливе інфікування, спостерігатиме лікар. Спостереження буде здійснюватися в телефонному режимі — доктор регулярно буде дзвонити і запитувати, погіршується стан здоров’я пацієнта чи ні.

Здійснювати спостереження буде лікар, з яким укладена декларація. Якщо декларація не укладено — черговий лікар районної лікарні.

Якщо стан людини, що знаходиться під спостереженням, погіршиться, і з’являться виражені ознаки зараження коронавірусом, його, відповідно, госпіталізують, проведуть тест на наявність коронавіруса і візьмуть всі належні заходи.

Якщо людина і по закінченню двох тижнів буде продовжувати почувати себе добре, ніякі заходи вживатися не будуть.


Як і навіщо звертатися в «15-51»


Нагадаємо, що потрібно звернутися в контактний центр міста Києва за коротким номером «15-51», повідомити про повернення з країни, де зафіксовані випадки зараження коронавірусом, та надати свої дані — уся інформація буде конфіденційною і не підлягає розголошенню стороннім особам.

Ми розповідали, що таке звернення дозволить зафіксувати потенційного носія інфекції, а медичні працівники зможуть спостерігати за його станом і визначити групу ризику поширення вірусу.

Кияни, які побували за кордоном, де спалахнув китайський коронавірус, зможуть оформити лікарняні листи без відвідування лікаря.

Ще з недавнього часу почала працювати гаряча лінія «Порада лікаря по телефону». На неї можна звернутися, якщо у вас з’явилися симптоми, схожі на ознаки коронавіруса.

Також сьогодні, 11 березня, у Києві ввели карантин, а кількома годинами пізніше — у всій Україні. Він триватиме з 12 березня по 3 квітня. Більш докладно можна прочитати тут і тут.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Не ходи до багатоповерхівок: у приватному секторі на Печерську встановили сміттєві баки

Епідемія коронавіруса: у Києві перенесли пробне ЗНО

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

 

 

Повідомляє Вгороде