Рубрики
События

У Берліні Фонд Янковського і Держкіно провели Український ланч для продюсерів

23 лютого 2020 організатори Фонд Ігоря Янковського, Асоціація Helping Hand і Держкіно України успішно провели третій бізнес-ланч для українських і зарубіжних продюсерів в рамках Co-Production Market 70-го Берлінського кінофестивалю.

В обідньому залі Палати депутатів Берліна зібралися понад 250 продюсерів з 52 країн, щоб познайомитися зі своїми українськими колегами. Завдяки послідовному співпраці Фонду Янковського з Берлінським кінофестивалем, близько 30 українських продюсерів отримали можливість взяти участь у престижному Co-Production Market.

Артем Голосов, Игорь Янковский, Мартина Блайс

Артем Голосів, Ігор Янковський, Мартіна Блайс

Коментуючи цю подію, Ігор Янковський зазначив, що його Фонд ось уже восьмий рік поспіль послідовно просуває українське кіно за кордоном.

— П’ять років тому ми заклали добру традицію щорічно проводити бізнес-ланчі «Meet Ukrainian Producers» на Каннському міжнародному кінофестивалі у Франції, які користуються великим успіхом. У Німеччині ми від імені України третій рік поспіль організовуємо зустріч професіоналів на найбільшому у світі Берлінському кінофестивалі. У минулому ми неодноразово фінансово підтримували роботу Українського національного стенду на Європейському кіноринку в Берліні, Каннах, проводили Український вечірки, привозили в Канни і на Берлінале молодих кінематографістів. Як бачимо, ця робота приносить свої плоди — молоді режисери і продюсери почали знімати повнометражні фільми, які потрапляють в найпрестижніших кінофестивалів світу, все більше українських фільмів виходять у копродукції з іноземними продюсерами, — зазначив бізнесмен і меценат Ігор Миколайович Янковський.

Украинский бизнес-ланч на Берлинале 2020

Український бізнес-ланч на Берлінале 2020

Фонд Янковського проводить бізнес-ланчі на Берлінале третій рік поспіль. Завдяки тому, що Україна виступила господинею бізнес-ланчу, нова глава Асоціації кіноіндустрії України (FIAU), співвласниця і виконавчий продюсер Radioaktivefilm Євгена Яцута отримала можливість провести презентацію Український кіноіндустрії в рамках Country Session на ринку копродукції.

Игорь Янковский, Александр Максимчук, Павел Сушко

Ігор Янковський, Олександр Максимчук, Павло Сушко

Україна мала досить широке представництво на ювілейному Берлінському фестивалі. В рамках програми Berlinale Special відбулася світова прем’єра фільму-антиутопії Олега Сенцова і Ахтема Сеітаблаєва «Номери». У програмі Generation 14plus показали документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» режисера Ірини Цілик. Більш того, оргкомітет Берлінського кінофестивалю відібрав в основну конкурсну програму скандальний фільм режисера Іллі Хржановського “Дау. Наташа», одним з виробників якого є українська компанія «Phenomen Ukraine», а ще один фільм “Дау. Дегенерація» з цього ж проекту показали в рамках Berlinale Special. Також у паралельній програмі Forum Expended продемонстрували короткометражний фільм спільного виробництва США, Японії і України «Citizens of the Cosmos».

До участі у щорічному форумі Berlinale Talents, який є індустріальної платформою Берлінського міжнародного кінофестивалю для 250 молодих перспективних представників галузі, відібрали український режисера і сценариста Жанну Озірну. А новий фільм компанії Limelite продюсера Володимира Яценка та режисера Валентина Васяновича «Відблиск» вперше в історії України потрапив у число 36 кращих міжнародних проектів на престижному Berlinale Co-production Market.

Светлана Сухина

Світлана Сухина

Також відбулися ринкові покази фільмів: «Мої думки тихі» (реж. Антоніо Лукич), «Віддана» (реж. Христина Сиволап), «Захар Беркут» (реж. Ахтем Сєїтаблаєв і Джон Вінн), «Забуті» (реж. Дар’я Онищенко), «Схованки» (реж. Ірина Громозда, креативний продюсер Олеся Лук’яненко, со-продюсер Катерина Вишневська) і «LET IT SNOW» (реж. Станіслав Капралов).

На 70-му Берлінському кінофестивалі Україна була представлена на Європейському кіноринку стендом «#UkraineISYourDestination», який організували Держкіно та професійні асоціації кінокомпаній України. Відбулася вже традиційна Українська вечірка на Берлінале, яка викликала фурор серед гостей кінофестивалю і прийом у Посольстві України в Німеччині.

Дискуссии во время бизнес-ланча

Дискусії під час бізнес-ланчу

Варто зазначити, що Фонд Ігоря Янковського протягом декількох років послідовно просуває молоде українське кіно за кордоном. Завдяки цій підтримці кінематографісти отримують можливість взяти участь в роботі найбільших міжнародних кінофестивалів у Каннах, Берліні, Карлових Варах, Локарно, Талліні та Торонто. Також зусиллями Фонду Янковського були успішно проведені Дні українського кіно в Мюнхені, Парижі, Лондоні, Амстердамі, Будапешті та Римі.

Повідомляє Вгороде