23 лютого 2020 організатори Фонд Ігоря Янковського, Асоціація Helping Hand і Держкіно України успішно провели третій бізнес-ланч для українських і зарубіжних продюсерів в рамках Co-Production Market 70-го Берлінського кінофестивалю.
В обідньому залі Палати депутатів Берліна зібралися понад 250 продюсерів з 52 країн, щоб познайомитися зі своїми українськими колегами. Завдяки послідовному співпраці Фонду Янковського з Берлінським кінофестивалем, близько 30 українських продюсерів отримали можливість взяти участь у престижному Co-Production Market.
Артем Голосів, Ігор Янковський, Мартіна Блайс
Коментуючи цю подію, Ігор Янковський зазначив, що його Фонд ось уже восьмий рік поспіль послідовно просуває українське кіно за кордоном.
— П’ять років тому ми заклали добру традицію щорічно проводити бізнес-ланчі «Meet Ukrainian Producers» на Каннському міжнародному кінофестивалі у Франції, які користуються великим успіхом. У Німеччині ми від імені України третій рік поспіль організовуємо зустріч професіоналів на найбільшому у світі Берлінському кінофестивалі. У минулому ми неодноразово фінансово підтримували роботу Українського національного стенду на Європейському кіноринку в Берліні, Каннах, проводили Український вечірки, привозили в Канни і на Берлінале молодих кінематографістів. Як бачимо, ця робота приносить свої плоди — молоді режисери і продюсери почали знімати повнометражні фільми, які потрапляють в найпрестижніших кінофестивалів світу, все більше українських фільмів виходять у копродукції з іноземними продюсерами, — зазначив бізнесмен і меценат Ігор Миколайович Янковський.
Український бізнес-ланч на Берлінале 2020
Фонд Янковського проводить бізнес-ланчі на Берлінале третій рік поспіль. Завдяки тому, що Україна виступила господинею бізнес-ланчу, нова глава Асоціації кіноіндустрії України (FIAU), співвласниця і виконавчий продюсер Radioaktivefilm Євгена Яцута отримала можливість провести презентацію Український кіноіндустрії в рамках Country Session на ринку копродукції.
Ігор Янковський, Олександр Максимчук, Павло Сушко
Україна мала досить широке представництво на ювілейному Берлінському фестивалі. В рамках програми Berlinale Special відбулася світова прем’єра фільму-антиутопії Олега Сенцова і Ахтема Сеітаблаєва «Номери». У програмі Generation 14plus показали документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» режисера Ірини Цілик. Більш того, оргкомітет Берлінського кінофестивалю відібрав в основну конкурсну програму скандальний фільм режисера Іллі Хржановського “Дау. Наташа», одним з виробників якого є українська компанія «Phenomen Ukraine», а ще один фільм “Дау. Дегенерація» з цього ж проекту показали в рамках Berlinale Special. Також у паралельній програмі Forum Expended продемонстрували короткометражний фільм спільного виробництва США, Японії і України «Citizens of the Cosmos».
До участі у щорічному форумі Berlinale Talents, який є індустріальної платформою Берлінського міжнародного кінофестивалю для 250 молодих перспективних представників галузі, відібрали український режисера і сценариста Жанну Озірну. А новий фільм компанії Limelite продюсера Володимира Яценка та режисера Валентина Васяновича «Відблиск» вперше в історії України потрапив у число 36 кращих міжнародних проектів на престижному Berlinale Co-production Market.
Світлана Сухина
Також відбулися ринкові покази фільмів: «Мої думки тихі» (реж. Антоніо Лукич), «Віддана» (реж. Христина Сиволап), «Захар Беркут» (реж. Ахтем Сєїтаблаєв і Джон Вінн), «Забуті» (реж. Дар’я Онищенко), «Схованки» (реж. Ірина Громозда, креативний продюсер Олеся Лук’яненко, со-продюсер Катерина Вишневська) і «LET IT SNOW» (реж. Станіслав Капралов).
На 70-му Берлінському кінофестивалі Україна була представлена на Європейському кіноринку стендом «#UkraineISYourDestination», який організували Держкіно та професійні асоціації кінокомпаній України. Відбулася вже традиційна Українська вечірка на Берлінале, яка викликала фурор серед гостей кінофестивалю і прийом у Посольстві України в Німеччині.
Дискусії під час бізнес-ланчу
Варто зазначити, що Фонд Ігоря Янковського протягом декількох років послідовно просуває молоде українське кіно за кордоном. Завдяки цій підтримці кінематографісти отримують можливість взяти участь в роботі найбільших міжнародних кінофестивалів у Каннах, Берліні, Карлових Варах, Локарно, Талліні та Торонто. Також зусиллями Фонду Янковського були успішно проведені Дні українського кіно в Мюнхені, Парижі, Лондоні, Амстердамі, Будапешті та Римі.
Повідомляє Вгороде