Рубрики
Досуг и еда

У Києві пройде мистецький марафон HeForShe Arts Week: програма

8-15 березня в Києві пройде мистецький марафон HeForShe Arts Week, який об’єднає музеї, галереї, кінотеатри та інші заклади навколо теми гендерної рівності та прав людини. Про це пише «Хмарочос».

Тиждень мистецтва проводиться в Києві вже в третій раз і на цей раз він присвячений наступності та зв’язку між поколіннями художниць України.


Проекти фестивалю


В програму увійшло 12 проектів: вистава від австрійського театру portraittheater, документальний фільм «О, ці дівчата» про феномен французьких рок-співачок від Франсуази Арді до Шарлотти Генсбур, подання Дикого театру «Шрами» і «Механічний Апельсин», концерт електронної та електроакустичної музики за участю Diser Tape і GUMA, а також виставки, лекції, музичне шоу, відеомапінг тощо.

Вже з кінця лютого в Київському метрополітені розміщували постери з ілюстраціями Алевтини Кахідзе на тему гендерної нерівності. А 11 березня художниця презентує в Національному художньому музеї інсталяцію, яка дозволяє конструювати гендер».

Тих, хто стежить за розвитком міст, може зацікавити документальний фільм «Alcaldessa» про Пеклі Колау — першу жінку-мера в Іспанії. Фільм висвітлює її історію протягом одного року, починаючи з періоду її громадського активізму проти масових виселень в Барселоні до дня, коли вона зайняла крісло керівника міста.

Центральний проект HeForShe Arts Week 2020 — це АR-галерея з роботами українських художниць. У мобільному додатку з віртуальної галереєю можна буде детально розглянути картини, прочитати або прослухати інформацію про авторів, зробити фото і поділитися з друзями. Посилання на програму можна буде знайти в соцмережах проекту, а також на постерах з QR-кодом.


Премія для творчих жінок


12 березня відбудеться нагородження премією Women In Arts, якій відзначать творчих жінок у шести номінаціях: візуальне мистецтво; музика; театр і кіно; література; культурний менеджмент, культурна журналістика, критика і дослідження.


Що за фестиваль


HeForShe Arts Week є заснованою ініціативою ООН, щорічно проходить у Лондоні, Мадриді, Стокгольмі, Амстердамі, Мехіко та інших столицях світу.

Повний календар подій — можете подивитися тут.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Перший пішов: у Києві відкрили креативний хаб для суспільних ідей

Профілактика коронавіруса: у школах і дитсадках дітям будуть вимірювати температуру

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде