Початок тижня ознаменувався досить серйозними політичними потрясіннями. Так, у вівторок, 3 березня, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук написав заяву про відставку.
А вже сьогодні, 4 березня, профільний комітет Верховної Ради підтримав відставку прем’єр-міністра. О 16:00 має відбутися позачергове засідання українського парламенту, на якому чинний прем’єр і його уряд зроблять офіційну заяву.
У зв’язку з цим депутат від партії «Слуга народу» Олександр Дубинський опублікував свою версію можливих кандидатур на вакантні посади в уряді, також у ЗМІ просочилася інформація і про інші можливі зміни в Кабміні. В цілому ж новий Кабмін виглядає наступним чином:
- прем’єр-міністр — Денис Шмигаль
- міністр економічного розвитку і торгівлі — Роман Жуковський (можливо відмовиться)
- міністр аграрної політики — Тимофій Милованов (можливо відмовиться)
- міністр фінансів Ігор Уманський
- міністр цифровий трансформації — Михайло Федоров
- міністр закордонних справ — Дмитро Кулеба
- міністр юстиції Денис Малюська
- міністр оборони — Андрій Таран
- міністр социцальной політики — Марина Лазебна
- міністр молоді та спорту — Вадим Гутцайт
- міністр внутрішніх справ — Арсен Аваков
- міністр інфраструктури Владислав Криклій
- міністр енергетики — все ще шукають
- міністр освіти і науки — все ще шукають
- міністр охорони здоров’я Ілля Ємець
- міністр у справах ветеранів — Сергій Бессараб
- міністр з окупованим територіям Олексій Резніков
- міністр Кабінету міністрів — Олег Немчинов
- міністр промислового розвитку і оборонного комплексу — Олег Коростельов
- міністр регіонального розвитку — Олексій Чернишов
Денис Шмигаль
Денису Шмыгалю 44 роки, він народився і навчався у Львові. Освіту отримав у Національному університеті «Львівська політехніка».
Згодом Шмигаль став кандидатом економічних наук, захистивши дисертацію з регіональної економіки та розміщення продуктивних сил. У свій час стажувався і навчався за кордоном за програмою підготовки менеджерів міністерства економіки та енергетики Німеччини.
З 1995 по 2005 роки працював у бізнесі, а в 2009 пішов на державну службу Львівської облдержадміністрації. Там він керував департаментом економіки, інвестицій, промисловості і торгівлі. Після 2014 року працював заступником обласного управління Фіскальної служби.
Через кілька років звільнився і став віце-президентом компанії «Львівхолод» — мережі магазинів «Рукавичка».
У 2018 Шмигаль став директором Бурштинської ТЕС — найбільшого в Івано-Франківській області виробника електроенергії. Підприємство входить в холдинг Ріната Ахметова.
Денис Шмигаль
Роман Жуковський
Народився в Києві 2 листопада 1978 року. Закінчив Київський національний економічний університет за спеціальністю «міжнародна економіка».
З 2000 по 2001 рік працював бухгалтером, економістом в «Укрсоцбанку».
До 2002 року Жуковський був заступником керуючого Подільською філією банку в Києві, а з 2002 по 2003 рік — керуючим Московським філією у Києві.
З 2003 по 2005 рік — начальник Московського відділення – заступник керуючого Київською міською філією «Укрсоцбанку».
З 2005 по 2006 — головний спеціаліст, директор департаменту Міністерства економіки України.
З 2005 по 2007 рік — керівник служби макроекономіки та фінансового сектору головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату президента України Віктора Ющенка.
У 2007 році був заступником керівника головної служби соціально-економічного розвитку та керівником департаменту макроекономіки та фінансів Секретаріату президента.
У грудні 2007-го Жуковський став першим заступником керівника головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату президента, і в той же місяць очолив її.
З 2010 по 2011 рік керував головним управлінням соціально-економічної політики Адміністрації президента України Віктора Януковича.
У 2012 році був керівником головного управління з питань економічної політики та впровадження економічних реформ Адміністрації президента.
Роман Жуковський
Тимофій Мілованов
Народилася 15 березня 1975 року в Києві. Закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю «менеджмент», має ступінь магістра економіки в EERC-Ukraine при Києво-Могилянській академії. Продовжив навчання в США. в Університеті Вісконсін-Медісон, де отримав дипломи магістра економіки та доктора філософії з економіки.
Працював викладачем в Боннському університеті (Німеччина), Університеті Штату Пенсільванія, в Пенсильванському та Питсбургском університетах.
У 2014 році став співзасновником і редактором сайту VoxUkraine, рік потому отримав посаду заступника редактора академічного журналу Review of Economic Design.
У 2015 році став членом міжнародного академічного ради Київської школи економіки (KSE), зараз є її почесним президентом.
У 2016 році — член Ради НБУ від парламенту . Після цього його обрали заступником голови Ради НБУ.
У 2014 і 2015 роках Forbes Ukraine включав Тимофія Мілованова в рейтинг кращих українських економістів.
Роман Жуковський
Ігор Уманський
Народився 9 січня 1975 року в Прип’яті. Закінчив Київський національний економічний університет. Економіст, магістр ділового адміністрування. Кандидат економічних наук.
З 1997 року пр 1998 працював провідним, головним спеціалістом відділу інфраструктури інвестиційної діяльності та міжнародного інвестиційного співробітництва Національного агентства України з питань розвитку та євроінтеграції.
До 2000-го — експерт служби віце-прем’єра з питань економіки, після чого до червня працював заступником керівника групи радників міністра економіки.
З 2000 по 2001 роки очолював департамент структурної політики Мінекономіки.
До вересня 2003 року, був заступником держсекретаря Міністерства економіки та євроінтеграції.
З 2004 року по 2005 — директор департаменту по роботі з проблемними банками генерального департаменту банківського нагляду Національного банку України.
З 2005 по 2006 рік працював заступником голови правління ВАТ «Укртранснафта»,
У 2007 році — заступник голови Державної іпотечної установи.
2008 рік — заступник голови Держагентства з інвестицій та інновацій.
У 2008 році стає першим заступником міністра фінансів в уряді Юлії Тимошенко. Після відставки міністра фінансів Віктора Пинзеника він з 8 квітня 2009 року стає виконуючим обов’язки міністра фінансів. В уряді Миколи Азарова йому місця не знайшлося.
З 2014-го по 2015 — працював першим заступником міністра фінансів в уряді Арсенія Яценюка.
З 2016 по 2019 — позаштатний радник президента України Петра Порошенка. Звільнився напередодні виборів.
Ігор Уманський
Михайло Федоров
Народився 21 січня 1991 року, в місті Василівка Запорізької області.
Закінчив факультет соціології та управління Запорізького національного університету.
Федоров обіймав посаду операційного директора в освітньому проекті для підприємців «Суперлюди». А також був організатором Facebook Marketing Conf.
У 2014-му році на дострокових виборах у Верховну Раду балотувався як кандидат в народні депутати від партії «5.10» під номером 166 в списку.
В ході передвиборної кампанії кандидата в президенти України Володимира Зеленського в 2019 році був керівником digital-напряму. Після інавгурації був призначений позаштатним радником президента України.
На дострокових виборах у Верховну Раду в 2019-му році — кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу», № 6 в списку.
З 29 серпня 2019 року обіймає посаду віце-прем’єр-міністра України, міністра цифровий трансформації в уряді Гончарука.
Михайло Федоров
Дмитро Кулеба
Народився 19 квітня 1981 року, в Сумах.
Закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Міжнародне право». Кандидат юридичних наук.
З 2003 року працював аташе Служби головного юридичного радника Міністерства закордонних справ України.
У 2005 році став третім секретарем управління юридичного забезпечення МЗС України.
2005 — 2009 — третій, другий секретар постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні (з питань ОБСЄ).
2010 — 2012 — перший секретар, радник, начальник відділу департаменту секретаріату міністра закордонних справ України.
У 2013 році став радник віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка з гуманітарних питань.
У 2013 році очолив Фонд культурної дипломатії UART[6].
У червні 2014 року повернувся на роботу в міністерство закордонних справ на запрошення міністра Павла Клімкіна на посаду посла з особливих доручень з питань стратегічних комунікацій.
З 9 квітня 2016 призначений Постійним представником України в Раді Європи.
У 2017 році був визнаний кращим українським послом за кордоном за результатами опитування Інституту світової політики, в якому взяли участь близько 70 експертів.
З 29 серпня 2019 року — віце-прем’єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції в уряді Гончарука.
Голова Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції. Член Ради з питань розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал».
Дмитро Кулеба
Денис Малюська
Народився 19 листопада 1981 року в місті Дунаївці Хмельницької області.
Навчався на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка і в Лондонському університеті. Магістр права.
Голова правління BRDO/World Bank Group. Довгий час працював юристом, спеціалізуючись в питаннях регулювання підприємницької діяльності, врегулювання суперечок і банкрутства. У 2004 році заснував адвокатське об’єднання «Адвокатська фірма «Бізнес-право». Засновник і керівник ТОВ «Радник Прес» (видавнича діяльність).
В 2010 році призначений консультантом з розвитку приватного сектору Групи Світового банку.
З 29 серпня 2019 року міністр юстиції України в уряді Гончарука.
Денис Малюська
Андрій Таран
Народився в 1955 році у Франкфурті-на-Одері. Закінчив Київське вище зенітне ракетне інженерне училище, отримавши спеціальність військового інженера-радіотехніка. Пройшов перепідготовку в Інституті міжнародних відносин у Києві для дипломатичної служби. Має диплом магістра Національного університету оборони США за спеціальністю «стратегія національних ресурсів»
З 1992 року служив у центральному апараті Міністерства оборони.
З 1994 по 1995 рік працював в Головному управлінні розвідки Міноборони.
До 1998 року працював у Раді національної безпеки і оборони України експертом центру стратегічного планування та аналізу.
У 1998 році повернувся в центральний апарат Міноборони.
У 1999 по 2004 — аташе при посольстві України в США.
З 2011 по 2014 — представник Міноборони при представництві України при ООН.
У 2015 році — представник України в Спільній центрі контролю і координації в Донбасі.
У 2016 році — звільнений в запас з посади першого заступника командувача Сухопутних військ Збройних Сил України.
Андрій Таран
Марина Лазебна
Народилася 10 червня 1975 року у селі Пісківка, Київської області. Закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Кандидат економічних наук.
У 2000 році — стала провідним спеціалістом управління соціальних прогнозів та економічної експертизи соціальних реформ в Міністерстві економіки України. Заступник начальника відділу пенсійної реформи та з питань європейської інтеграції України цього ж міністерства.
У 2003 році працювала в Секретаріаті Кабінету Міністрів України.
До 2011 року працювала в управлінні соціальної політики та праці при профільному міністерстві.
У травні 2011 року займала посаду помічника Міністра у відділі організації роботи Віце-прем’єр-міністра Секретаріату Кабміну. А також очолила Департамент праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України.
В 2013 року — призначена Президентом України Віктором Януковичем головою Державної служби зайнятості України.
Протягом 2018 року отримала дохід у розмірі 99 355 гривень, як ФОП.
З серпня по жовтень 2019 року — голова Державної соціальної служби України.
Марина Лазебна
Вадим Гутцайт
Народився 6 жовтня 1971 року в Києві.
Фехтувальник на шаблях, тренер, олімпійський чемпіон 1992 року в командному заліку. Учасник трьох Олімпійських ігор — 1992, 1996, 2000 років.
Заслужений майстер спорту СРСР (1992). Заслужений тренер України (2003). Суддя міжнародної категорії. Член виконкому НОК України. Віце-президент Української академії спорту.
З 2017 року — Президент Федерації фехтування України
У 2018 році призначений начальником Департаменту молоді та спорту Київської міської адміністрації.
Вадим Гутцайт
Арсен Аваков
Народився 2 січня 1964 року в Баку. Закінчив Харківський політехнічний університет за спеціальністю автоматизовані системи управління (отримав кваліфікацію інженер-системотехнік). Заслужений економіст України.
З 2004 року-заступник керівника Харківського регіонального штабу кандидата в президенти Віктора Ющенка, перший заступник голови Харківського регіонального «Комітету Національного порятунку».
У 2005 — голова Харківської облдержадміністрації.
З 2006 року — депутат Харківської обласної ради від «Нашої України». Член комісії з питань бюджету.
У 2010 році вступив у партію «Батьківщина» і очолив Харківську облорганізацію партії.
У 2010 році брав участь у виборах мера Харкова. Програв Геннадію Кернесу.
У 2012 року прокуратура відкрила Авакова кримінальну справу за статтею 365 Кримінального кодексу України (злісне перевищення влади і службових повноважень, які спричинили тяжкі наслідки).
21 березня 2012 року — офіційно оголошений у розшук Інтерполом.
25 березня 2012 року затримали в Італії.
12 квітня 2012 — звільнений з-під варти рішенням римського суду.
У 2012 році пройшов у Верховну Раду під 24-м номером у списку ВО «Батьківщина». Після отримання статусу народного депутата повернувся в Україну.
З 2014 року — міністр внутрішніх справ України
У його підпорядкуванні знаходяться: Національна поліція, Державна прикордонна служба, Державна служба з надзвичайних ситуацій, Національна гвардія та Державна міграційна служба.
Єдиний міністр, який прийшов після зміни влади в Україні в 2014 році і не позбувся своєї посади.
Арсен Аваков
Владислав Криклій
Народився 23 листопада 1986 року в Києві.
Закінчив факультет фінансів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, магістр, кандидат економічних наук.
З 2014 по 2015 рік — радник міністра внутрішніх справ з питань впровадження інформаційних технологій. також обіймав посаду заступника начальника Департаменту ДАІ МВС.
З 2005 по 2013 рік працював в інвестиційно-банківській сфері, а також в компанії Tickets.ua.
З 29 серпня 2019 року Міністр інфраструктури в уряді Гончарука.
Владислав Криклій
Ілля Ємець
Народився 21 лютого 1956 року у Воркуті.
Закінчив Київський медичний інститут (спеціалізація — хірургія). Пройшов клінічну ординатуру в НДІ Інституту серцево-судинної хірургії. Захистив кандидатську та докторську дисертації. Автор понад 70 наукових праць з кардіохірургії.
З 1993 по 1998 рік — працював кардіохірургом в Австралії, Канаді та Франції.
З 1997 року — керівник центру дитячої кардіохірургії Інституту серцево-судинної хірургії АМН України .
У 2003 очолив Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Моз України.
21 грудня 2010 року указом президента Віктора Януковича призначений міністром охорони здоров’я України.
У 2011 відправлений у відставку через «відсутність реформ у дорученій сфері».
Ілля Ємець
Повідомляє Вгороде