Рубрики
События

Оперативна і безкоштовно: яких змін слід чекати від швидкої допомоги в Україні

Вчора, 3 березня, на прес-конференції Національної служби здоров’я України (НСЗУ) розповіли як і що зміниться в роботі швидкої медичної допомоги. Про це повідомляє Інформатор.

НСЗУ збільшила фінансування швидкої допомоги на 800 мільйонів гривень по Україні. Київ же на наступні 9 місяців отримає на 15 мільйонів гривень більше звичайного. НСЗУ розробив проект комплексних змін «швидких» для того, щоб пацієнтам змогли надавати допомогу оперативніше і якісніше.


Що зміниться в роботі


Виїзні бригади стануть швидше приїжджати. Час прибуття в місті до місця виклику за 10 хвилин, а в області — 20 хвилин. Це стане можливо, коли всі служби екстреної допомоги підключать до електронної системи «Централь 103». Ця аналітична система буде відповідати за те, щоб пацієнта доставляли саме в ту лікарню, де йому зможуть надати потрібну медичну допомогу. Також у самій лікарні пацієнта обслужать оперативно: йому не потрібно буде чекати своєї черги, що могло практикуватися раніше.

Інтеграція інших служб екстреної допомоги. В Україні хочуть перейти до принципу, який працює в США — коли на виклик реагують відразу і 101 і 102 та 103. Так. у разі якщо інші служби знаходяться ближче до пацієнта, виклик можна буде скоординувати через них.

Тариф на оплату медичної допомоги стане однаковим для кожного пацієнта, незалежно від області, і населеного пункту. Медичну допомогу надаватимуть, навіть якщо пацієнт не має декларації.

Запрацює система моніторингу якості первинної медичної допомоги, яку підключать з 1 квітня. Адже тоді почнеться реєстрація даних в електронній системі охорони здоров’я. Так можна буде контролювати швидкість реакції виїзних бригад, історію діагнозів для кожного пацієнта і профільність кожній лікарні.

Номер швидкої допомоги по залишиться «103».

Фельдшерів будуть переподготавливать на парамедиків, але посада лікаря залишається.

З появою нового коронавіруса, в НСЗУ також розробляють механізм, коли лікар зможе приїжджати додому в разі температури, щоб пацієнт не їхав по місту сам в лікарню.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде