Рубрики
События

З квітня українці зможуть оформити електронний лікарняний: як це працює

Українці зможуть оформити лікарняний онлайн уже з квітня 2020 року. Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Відповідну постанову Кабмін ухвалив сьогодні, 3 березня.

— З квітня українці зможуть оформити лікарняний онлайн — більше не потрібно виписувати їх на паперових бланках і зайвий раз йти в поліклініку. Уряд вводить систему електронних лікарняних, — підкреслив Гончарук.

За словами Гончарука, введення електронного лікарняного прискорить процедуру отримання страхових виплат та зменшить шахрайство.


Як це працює


У свою чергу міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет зазначив, що тепер замість лікарняних на паперових бланках, лікарі будуть виписувати їх через простий веб-інтерфейс з використанням цифрового підпису.


Плюси


Дубілет назвав кілька переваг електронних лікарняних.

  • Навколо лікарняних відбувається багато шахрайства. Їх можна купити в інтернеті за 200 гривень, а бізнес і держава витрачають на фейкові лікарняні мільярди гривень на рік. Тепер, коли вони будуть в електронній формі, підробляти їх без участі лікаря буде неможливо. А лікарям виписувати фейкові листи буде складніше, оскільки все автоматично фіксується і аналізується в єдиній електронній системі.
  • Громадянам можна буде не відвідувати лікарню окремо, щоб закрити лікарняний. Лікар ставить термін лікарняного за замовчуванням і він може закриватися без додатково візиту (візит потрібен, якщо інший термін).
  • Зайва бюрократія зникне. Інформація у фонд і до роботодавця передається автоматично, без довгого кругообігу паперових бланків.
  • З новою системою паперові бланки суворої звітності будуть не потрібні.
  • Система майже нічого не коштуватиме державі, тому що її розробляють на базі вже наявного програмного забезпечення.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде