Рубрики
События

Захист від коронавіруса: що потрібно робити, щоб не захворіти

Спалах коронавіруса нового типу COVID-19 обернулася глобальної пандемією — інфекція, яка забрала життя вже понад 2700 осіб, може торкнутися дві третини населення Землі. Щоб захистити себе від зараження небезпечним вірусом, слід дотримуватися ряду рекомендацій пише «НВ».

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, захворювання може передаватися від людини до людини через дрібні краплі, які виділяються з носа чи рота хворого COVID-19 при кашлі або чханні.

Медичні експерти ВООЗ радять триматися від хворого людини на відстані більше 1 метра. В той же час наукова журналістка Ханна Девлін, посилаючись на рекомендації для працівників госпіталів, радить відійти від кашлюковим або чхаючої більше 10 хвилин людини на відстань як мінімум двох метрів — на більш близькій дистанції існує ймовірність зараження вірусом повітряним шляхом.


Заходи індивідуального захисту, яких рекомендує дотримуватися ВООЗ


  • Регулярно обробляйте руки спиртовмісним засобом або мийте їх з милом. Якщо на поверхні рук присутній вірус, то їх обробка таким засобом або миття з милом вб’є його.
  • Тримайтеся на відстані не менше одного метра від кашляють або чхають людей. Це необхідно для того, щоб не вдихнути краплі, виділення з носа або рота іншої людини, який може бути заражений вірусом COVID-19.

Что делать харьковчанам, чтобы не заболеть коронавирусом

Фото: phc.org.ua

  • Мінімізуйте контакт рук з очима, носом і ротом, оскільки своїми долонями ми торкаємося безлічі предметів, на які міг потрапити вірус. Таким чином, вірусні частинки при дотику до очей, носа або рота можуть потрапити в організм.
  • Кашляючи або чхаючи, прикривайте рот або ніс згином ліктя (але не долонею) або серветкою, яку після використання варто відразу ж утилізувати.
  • Відчувши нездужання, залишайтеся вдома. Зверніться за медичною допомогою, якщо у вас підвищилася температура, з’явився кашель або ускладнилося дихання.

Что делать харьковчанам, чтобы не заболеть коронавирусом

Фото: phc.org.ua

  • Дотримуйтесь актуальним рекомендації медичних фахівців, а також Моз і медустанови, де ви зазвичай проходите лікування.

Рекомендації Міністерства охорони здоров’я України та Червоного хреста


Крім дотримання безпечної дистанції поруч з чихающим або кашляючих людиною, український Моз та Товариство Червоного Хреста радять користуватися медичними масками, які щільно прилягають до обличчя і повністю прикривають ніс, рот і підборіддя.

Також слід по можливості уникати контакту з продуктами тваринництва, сільськогосподарськими або дикими тваринами, а в разі взаємодії з ними або домашніми вихованцями мити руки з милом.

[embedded content]

Крім цього, необхідно ретельно термічно обробляти м’ясні продукти при приготуванні їжі.


Рекомендації Ради національної безпеки і оборони України


В РНБО, крім миття рук з милом не менше 20 секунд або із засобом для дезінфекції, а також вищевказаних рекомендацій ВООЗ та Моз, радять:

  • Не вживати антибіотики або противірусні препарати. Поки що немає наукового підтвердження, що противірусні засоби запобігають зараженню коронавірусом. Антибіотики взагалі не знищують віруси, а діють тільки проти бактерій;
  • Мити поверхні, використовуючи засоби дезинфекції. Хімічні засоби дезінфекції, які можуть вбивати коронавірус: відбілювач, хлор, розчинники, 75% етанол, оцтова кислота та хлороформ.

Де можна отримати останню інформацію про коронавирусе?


Актуальні дані про епідемію коронавіруса та способи індивідуального захисту від інфекції публікуються на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Останню інформацію про COVID-19 і профілактичні заходи можна знайти на сайті Міністерства охорони здоров’я України. Також всі актуальні відомості про коронавирусе, пов’язані з Україною, публікуються Центром громадського здоров’я при Моз.

Как не заразиться коронавирусом

Фото: bigkiev.com.ua

До речі, купити найпростіші маски в аптеках Харкова стало проблематично, а більш ефективні респіратори вже розібрали.

Всі новини про коронавирусе дивіться за посиланням.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Читай всі новини в нашому каналі Telegram і підписуйся на нас в Instagram і Viber

Повідомляє Вгороде