Рубрики
События

Синтетика, вода з крана і електромобілі: 8 еко-трендів, які ми всі віримо

Екологічна порядок денний стала настільки звичною і актуальною для соціуму, що швидко перетворилася в предмет прийомів і маніпуляцій. Суспільство споживання готове платити тому, хто виробляє «зелені» товари, а натомість пишатися своїм внеском у збереження планети для майбутніх поколінь.

Питання екологічності використовуваних нами товарів неймовірно глибокий, і щоб розібратися в тому, де правда, а де — лише замилювання очей, Vgorode зібрав список найбільш спірних трендів у світі еко-споживання:


Міф №1: Паперові пакети замість поліетиленових


Паперові пакети на перший погляд здаються непоганою альтернативою поліетиленовим, адже папір може перегнити і розкластися. Однак, якщо розібратися, з такими еко-пакетами не все так райдужно. За словами Лади Полтавської, автора телеграм-каналу My Eco Routine, на виробництво паперу витрачається первинна деревина і, хоч це і відновлюваний ресурс, витрачати його на пакети нераціонально. До того ж, виробництво вимагає великих витрат електроенергії і води.

Не можна не помітити ще один явний мінус в практичності — паперовий пакет можна використовувати тільки пару раз, особливо якщо потрапити з ним під дощ. Якщо ж ви знайшли нервущийся паперовий пакет, швидше за все у нього додані пластикові елементи, які не дадуть йому розкладеться.

В якості альтернативи найкраще купити сумку з тканини або авоську, а також спеціальні мішечки для заморозки.


Міф №2: Сортування сміття вирішить всі проблеми


Дійсно таким чином можна дати другу і третю життя відходам, які можуть стати сировиною для нової продукції. Але глобальну проблему надлишку сміття на планеті цим не вирішити. Набагато розумніше з точки зору звичайної людини відповідально ставитися до того, що купуєш і скільки. Наприклад, якщо замість бутильованої води встановити вдома фільтр, це дозволить не викидати в сміття понад 300 пластикових пляшок — і це всього лише протягом року. Серед інших хитрощів — купівля продуктів у власній ємності, або в мішках — якщо мова про оптову закупівлю.

До того ж, більшість видів матеріалів неможливо переробляти нескінченну кількість разів. При відтворенні пластику і целюлози необхідно заново додавати частина цих матеріалів до перерабатываемым. Тому тут варто задуматися над тим, як уникнути споживання «шкідливою» упаковки або товару в принципі.


Міф №3: Маркування ECO означає органічність товару


Все частіше подібні маркування стають інструментом маніпуляцій з боку недобросовісних маркетологів. Як вже писав Vgorode, явище стало настільки масовим, що навіть знайшло власний термін — «гринвошинг». Запам’ятати всі види таких маркувань дуже складно крім «біо», «еко», «грін», «органік» існує безліч інших хитрощів щоб натякнути споживачеві на повну невинність товару, що купується. Так що в даному випадку слід банально звертатися до Гуглу — і прямо в магазині перевіряти, чи справді існує такий вид еко-сертифіката або маркування.

Підтвердити ж органічність продукту можливе лише після низки експертиз. До того ж, не завжди досить протестувати тільки готовий продукт. В деяких випадках для отримання «зеленого» сертифіката обов’язковим пунктом є відвідування виробничих потужностей виробника.


Міф №4: Екошкіра краще, ніж натуральна шкіра


Цей штучний матеріал на погляд практично неможливо відрізнити від натурального. Насправді екошкіра — дійсно якісний матеріал, який отримують при з’єднанні бавовни і поліуретанової плівки. За рахунок цього вироби з нього стають міцними і еластичними. При цьому не використовуються матеріали, які згодом буде складно утилізувати — як, наприклад, у випадку з шкірозамінником.

На жаль, при всіх своїх перевагах головний недолік екошкіра — неекологічність. Хоча при її виробництві не використовуються тварини матеріали, однією з головних складових матеріалу є полівінілхлорид. Її виготовлення супроводжується виділенням токсичних речовин, які можуть отруювати в тому числі і організм власника вироби. Більше того, коли річ з екошкіри відправиться на звалище, вона продовжить завдавати шкоди навколишньому середовищу ще дуже довгий час, так як період розкладання у екошкіра вкрай високий.


Міф №5: Електромобілі — порятунок для повітря


Автомобілі на електричному приводі дійсно набагато екологічніше бензинових — але тільки в момент поїздки. Якщо брати до уваги весь період виробництва і експлуатації таких машин, то виникає безліч питань. Головним чином — до батареї таких автомобілів, виробництво яких супроводжується безліччю шкідливих процесів. Також до цих пір в світі немає єдиної інструкції з утилізації таких батарей.

На жаль, але на 100%-альтернативні види енергетики жодна з компаній-виробників автомобілів все ще не перейшла. Тому найбільш екологічним видом транспорту в 2020 році залишається велосипед.


Міф №6: Речі з синтетичних матеріалів краще, ніж з натуральних


Явною перевагою синтетичного одягу залишається невисока вартість. Однак мало хто знає, що вона складається в тому числі і з микропластика, який потрапляє в навколишнє середовище після кожного прання. Такий одяг шкідливо навіть спалювати — у повітря потрапляють токсичні хімічні сполуки. Крім того, деякі види синтетичних тканин можуть викликати алергію при контакті з шкірою.

Тому краще віддавати перевагу речам із натуральних тканин, які можна віддати на переробку, в секонд-хенди або благодійні магазини.


Міф №7: Вимикаючи воду і світло я нічого не зміню


Внести свій внесок у збереження навколишнього середовища під силу будь-якій людині. Для цього зовсім не обов’язково жертвувати гроші або відмовлятися від м’яса. Для початку достатньо відмовитися від паперових рекламних листівок, вимикати на ніч комп’ютер вимикати світло, виходячи з кімнати, і швидше закривати кран. Поступово більш розумне і усвідомлена поведінка повинно увійти у звичку.


Міф №8: Энергосбережающие лампи безпечні для природи


Дорогі аналоги звичайних ламп покликані скоротити споживання енергоресурсів та знизити кількість шкідливих викидів. Такі лампи дійсно економлять більше 70% електрики, однак деякі вчені вважають, що ці прилади негативно впливають на деякі види тварин.

Енергозберігаючі лампи містять ртуть, тому належать до категорії небезпечних відходів. Ці освітлювальні прилади вимагають особливої утилізації — їх можна просто викинути в сміттєве відро. Але найчастіше вони опиняються на смітниках разом з іншими побутовими відходами. В результаті містяться у приладах ртуть і фосфор потрапляють в грунт. Це не означає, що потрібно відмовитися від енергоефективних аналогів. Головне правило — після закінчення строку служби не утилізувати їх разом з іншим сміттям. Адреси пунктів прийому можна подивитися тут.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде