Рубрики
Досуг и еда

Читаюча столиця: які книжки купували жителі Києва в лютому

Друкованій книзі пророкували «смерть» незліченну кількість разів. Її повинні були замінити те радіо, телевізор, а трохи пізніше комп’ютер зі смартфоном. Але і сьогодні в транспорті можна зустріти людей, жадібно поглинають інформацію з цього, здавалося б, архаїчного джерела.

Vgorode стало цікаво, що ж зараз читають кияни. Ми обійшли кілька книжкових магазинів і запитали про це продавців, адже кому як не їм це відомо.


Книжки українською мовою


Як не дивно, серед книг українською мовою в лютому лідерами стали видання для дітей та підлітків, а також популярна психологія і посібники особистісного зростання. Осібно стоїть юмористическо-фентезійний роман «Добрі знамення» Террі Пратчетта і Ніла Геймана, який також став одним з лідерів продажів в лютому.

Джефф Кінні — Щоденник слабака (частина 1)

Беззаперечний лютневий лідер серед книг українською мовою. Продавці зізналися, що минулого місяця на ринок вийшла 10-я частина і теж стала лідером продажів місяця. Можливо, купили в січні новинку, тепер прийшли за початком історії.

Сама серія книг розповідає про школяра Греге Хеффли. Хлопчик не користується популярністю серед однолітків, але в прагненні бути «крутим» постійно генерує оригінальні ідеї. Які, втім, не дуже йому допомагають. В цілому, як перша частина, так і всі наступні описують типові підліткові проблеми.

Фото Vgorode

Фото Vgorode

Террі Пратчетт і Ніл Гейман — «Добрі знамення»

Написаний у стилі гумористичного міського фентезі роман Террі Пратчетта і Ніла Геймана здобув популярність з-за однойменного серіалу.

Випущений в далекому 1990 році роман «Добрі знамення» розповідає про ангела і демона, що намагаються запобігти біблійний Апокаліпсис. Книга містить велику кількість алюзій, цитат і посилань до сучасної масової культури, особливо до фільму «Омен».

Фото Vgorode

Фото Vgorode

Стів Харві — «Роби як жінка, думай як чоловік»

Книга американського телеведучого, продюсера, коміка, актора і співака Стіва Харві. На сторінках цього посібника по відносинам між чоловіком і жінкою Харві розповідає про помилки, які роблять жінки, радячись з подругами, щоб залагодити стосунки з чоловіками. Крім того, «Роби як жінка, думай як чоловік» автор розповідає про чоловічі зради і дає поради, як вийти заміж. В цілому, випущена в 2016 році книга, досі користується попитом у любителів популярної психології.

Фото Vgorode

Фото Vgorode


Книги російською мовою


Як зізналися самі продавці, кияни постійно запитують Ремарка, Сорокіна, «Майстра і Маргариту» Булгакова, а також «1984» Джорджа Оруелла саме на мові Пушкіна і Достоєвського (сам Федір Михайлович також у великому фаворі у жителів столиці). От тільки, за словами продавців, їм ці книги якщо і приходять, то вкрай рідко і в невеликих кількостях. При цьому розкуповують їх за лічені дні. В цілому ж російською мовою воліють купувати класику і сучасну художню літературу, а також якісний нон-фікшн.

Пол Остер — «4321»

Останній на даний момент роман, що вийшов з-під пера відомого американського письменника Пола Остера. «4321» відразу ж після виходу потрапив у шорт-лист Букерівської премії 2017 року, а західні критики називали його головною роботою автора.

Книга розповідає про Арчі Фергюсоне. Про чотирьох різних Арчі Фергюсонах. Чотири Фергюсона, народжені з однієї ДНК, проживуть своє життя на сторінках книги абсолютно по-різному.

Фото Vgorode

Фото Vgorode

Донато Карризи — «Дівчина в лабіринті»

Книга користується величезною популярністю у жінок похилого віку.

Це досить простий, щоб сподобатися широкому колу читачів і досить багатогранний, щоб не бути «Донцової», детектив. Додаткову популярність книзі надав однойменний фільм. При покупці варто враховувати, що це третій роман циклу, так що те, що відбувається на сторінках може бути не завжди зрозуміло тим, хто не читав перші два романи.

Фото Vgorode

Фото Vgorode

Марк Менсон — «Все хреново»

Книга від автора нашумілого «Тонкого мистецтва пофігізму», що зайняв шосте місце в списку бестселерів The New York Times. На сторінках «Все хреново» Менсон розповідає про кризу надії, марності віри в справедливий світ і про те, що якість нашого життя визначається виключно якістю нашої особистості.


Книги англійською мовою


Тут кияни вважають за краще не експериментувати і беруть перевірену часом класику або добротний нон-фікшн.

Юваль Ної Харарі — Sapiens: Коротка історія людства (і інші книги)

Книга професора Юваля Ноа Харарі, вперше опублікована на івриті в Ізраїлі в 2011 році, а на англійській мові в 2014 році. На сторінках Sapies зосередився на історії людства в рамках природничих наук, зокрема еволюційної біології. Він розглядає біологію як той, що встановлює межі людської діяльності, а культуру — як те, що формує те, що відбувається в цих межах. Історія, на думку вченого, це врахування культурних змін.

Фото Vgorode

Фото Vgorode

Джордж Мартін — цикл «Пісня льоду і вогню»

Для більшості ім’я Джорджа Мартіна стало відомо завдяки серіалу «Гра престолів», знятого по циклу «Пісня льоду та вогню». Тим, кому сподобався серіал, книги також повинні припасти до душі. Адже багато сюжетні лінії сильно різняться між телевізійної і паперовою версією. А неповторної атмосфери «середньовіччя з драконами», інтриг і епічності в книгах більше.

Фото Vgorode

Фото Vgorode

Джон Рональд Руел Толкін — «Володар кілець» і «Хоббіт»

Незважаючи на те, що склад Толкіна не назвеш простим, кияни не бояться купувати як «Володаря кілець», так і «Хоббіта» мовою оригіналу. Можливо, справа в тому, що багато хто вже встигли прочитати ці класичні твори на російській або українській мовах і тепер таким чином тренують свій англійський.

Ну, а розповідати про пригоди Більбо та Фродо Бэггинсов, про перстень Всевладдя, Сауроне, Середзем’я, Гондоре та епічних події, які розгортаються на сторінках цих культових книг ми не будемо. Ті, хто читали і так про них знають, а тим, хто ще цього не зробив щиро радимо ознайомитися шедеврами світової класики.

Фото Vgorode

Фото Vgorode

Повідомляє Вгороде