Рубрики
События

Пробне ЗНО, зникнення жетонів рух на Південному мосту: що зміниться для киян у березні

Добігають кінця останні дні зими. Попереду довгоочікувана весна, а разом з нею і ряд нововведень у різних сферах міського життя. Ми вирішили з користю розповісти про те, що відбудеться в столиці наступному місяці.

Vgorode дізнався, які зміни чекають на киян у березні 2020 року.


Відкриють рух на Південному мосту


В кінці лютого на шляхопроводі перетину вулиць Бойчука і Саперно-Слобідської з-за ремонту частково обмежили рух. Роботи обіцяють закінчити до 22 березня.

За інформацією прес-служби «Київавтодору», на шляхопроводі в напрямку Південного мосту роблять ремонт деформаційних швів. Роботи проводять в два етапи: перший — до 7 березня, другий — до 22 березня.


У метрополітені зникнуть жетони


З 31 березня у столичному метро повністю відмовляться від пластикових жетонів. На зміну їм прийдуть е-квиток і разові квитки з qr-кодом.

— Використовуйте, будь ласка, всі свої запаси до 31 березня, якщо не плануєте зберігати жетони «на довгу пам’ять». З 1 квітня разовий прохід буде qr-квитками, — повідомили в метрополітені.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що робити, якщо в метро не спрацював електронний квиток або банківська карта.


Зросте мінімальна допомога по безробіттю


З 1 березня збільшиться допомога по безробіттю. Зміна торкнеться тих, кому виплати призначають з урахуванням заробітної плати та страхового стажу.

Таким чином, мінімальний розмір допомоги збільшиться з 1630 до 1800 гривень, тобто на 170 гривень.

Якщо виплати призначаються без урахування заробітної плати та страхового стажу, то мінімальний розмір допомоги з безробіття буде збільшено з 610 до 650 гривень.


Українці зможуть їздити в Росію тільки за закордонними паспортами


Вже з 1 березня українці зможуть перетинати кордон з Росією тільки за закордонним паспортом. Потрапити на територію Рф за внутрішнім паспортом або свідоцтвом про народження буде неможливо.

— Такі нововведення позитивно вплинуть на якість і швидкість прикордонного контролю. Вони дозволять запобігти використання підробок внутрішніх паспортів і свідоцтв про народження, враховуючи низьку ступінь захисту цих документів, — зазначили в Державній прикордонній службі.

Таким чином, зменшиться ймовірність незаконно вивезених неповнолітніх українців закордон. Оскільки відсутність фото на свідоцтвах про народження не дає можливості встановити належність документа конкретній дитині.

Прикордонники також зазначили, що українці, які раніше виїхали в РФ за внутрішнім паспортом або свідоцтвом про народження, зможуть повернутися назад по цим документам.


Робота банків стане більш прозорою


З 2 березня всі українські банки повинні будуть розписати на своїх офіційних сайтах повну інформацію про послуги, вказавши їх вартість, комісію, умови дострокового повернення, можливі штрафи.

Виконання цих норм буде контролюватися Нацбанком, за порушення передбачені штрафи від 300 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зокрема, на сайтах зобов’язана з’явитися вичерпна інформація про вартість послуг, у тому числі комісії третім особам і платежі за додаткові послуги (наприклад, страхової кампанії, державного реєстратора, нотаріуса, оцінювача), періодичність погашення кредиту, умови дострокового повернення, можливі штрафи в разі невиконання клієнтом зобов’язань.


Відбудеться пробне ЗНО


21 березня відбудеться пробне тестування з української мови та літератури, а 28 березня-з математики, історії України, фізики, хімії, географії та іноземних мов (англійської, німецької, французької та іспанської).

Важливо пам’ятати, що для отримання результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання учасникам потрібно буде внести відповіді сервіс «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання». З 21 по 23 березня необхідно додати відповіді з української мови та літератури, з 28 по 30 березня — з решти предметів.

Так, результати пробного ЗНО з української мови і літератури будуть опубліковані на сторінках всіх учасників 27 березня, а з інших предметів 3 квітня.

Також стало відомо, скільки осіб зареєструвалися на пробне ЗНО.

Vgorode склав 5 список сайтів, які допоможуть безкоштовно, якісно та швидко підготуватися до ЗНО-2020.


Відкриють рух по новій розв’язці на вулиці Богатирській


У Києві продовжують будувати Велику Окружну дорогу на ділянці від вул. Маршала Рокоссовського до вул. Богатирської і транспортної розв’язки на різних рівнях. Рух в обох напрямках в районі шляхопроводу планують відкрити до 31 березня.

Наразі будівельники прокладають зливову каналізацію і облаштовують земляне полотно.

Повідомляє Вгороде