Рубрики
События

Що страшніше для України — коронавірус або грип: статистика МОЗ і ВООЗ

Минулого тижня (7.02-23.02) в Україні ГРВІ захворіли 217 459 осіб. Таку статистику повідомляє МОЗ. Епідемічний поріг по Україні перевищено на 19,3%. Якщо розбирати по областях, то у Києві зараз немає критичної ситуації, але в інших областях України, крім Харківської, Луганської, Дніпропетровської та Запорізької, реєструють різну епідемічну активність ГРВІ.

За останніми даними ВООЗ, станом на 26 лютого, підтверджене число хворих коронавірусом досягла 81 109 осіб (871 за останню добу), 2222 людини померло (62 за останню добу). Коронавірус виявляли в 37 країнах світу — за останню добу до переліку додалися Алжир, Австрія, Хорватія та Швейцарія.


Коронавірус і грип


Короновірус. COVID-19 — це інфекційне захворювання, викликане раніше невідомим науці коронавірусом. Коронавіруси можуть викликати захворювання у людей і тварин, і мати різний спектр проявів: від звичайної застуди до важкої респіраторної інфекції. Серед симптомів коронавирусного захворювання — висока температура, втома і сухий кашель. У деяких випадках додаються ломота в м’язах і суглобах, нежить, біль у горлі або діарея.

Грип. Вірус грипу циркулює в світі вже тисячі років. Найбільш характерні ознаки грипу: висока температура, яка тримається п’ять днів, лихоманка, головний біль, ломота в м’язах і суглобах; загальна слабкість, кашель, нежить.


Статистика — від чого вмирають більше


Від нового коронавіруса з грудня у світі померло близько трьох тисяч осіб, а захворіли — понад 80 тисяч. Загальний відсоток смертності — 2,9%. Найвищий рівень смертності спостерігається серед пацієнтів з підтвердженим діагнозом — у людей, старше 80 років.

За даними ВООЗ, щорічно грип інфікує до мільярда людей у світі, вмирає — від 250 до 650 тисяч (від 3,3% до 9,2%).

В Україні за минулий тиждень на грип захворіли більше людей, ніж коронавірусом у всьому світі — 217 тис. Від грипу в Україні помирає в середньому 0,16% хворих. В цьому році з початку епідсезону померло 48 осіб.

ВООЗ вважає саме грип однією з найсерйозніших проблем охорони здоров’я в світі. Вірус грипу теж постійно мутує.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде