Рубрики
События

«Масок немає»: чи готова Україна зараз протистояти коронавирусу

Знайти захисні медичні маски в Києві проблематично. Поки що їх ще можна придбати в інтернет-магазинах, але треба бути готовим віддати чималу суму — від 200 до 500 гривень. До такого висновку прийшли журналісти видання «КП», провівши своє розслідування.


Є антисептики для рук


У мережі часто можна побачити повідомлення киян, що в аптеках неможливо купити антисептичні гелі для рук. Медики не вважають їх ефективними на 100%, однак це не заважає їм користуватися популярністю. Експрес-обдзвін аптек показав: маленькі флакони антисептиків (30-50 мл, розкид цін від 20 до 50 грн) розходяться швидко, але можна купувати дезінфектори літровими дозами. Так, 5 літрів німецького «Стериллиума» обійдуться в 2000 грн, вітчизняний АГД-гель того ж обсягу — 980 рн.

— Недорогі дезінфектори останнім часом розбирають дуже швидко. А ті, що дорожче 100 гривень, ще є, — повідомили в одній з центральних аптек. Попутно додали, що паніки серед населення не відчувають — в кінці кінців, функцію антисептика замінює і часте ретельне миття рук з милом.


А, що з тестами на коронавірус


Симптоми коронавіруса, як зараз відомо, можуть проявитися не відразу. Головне питання — чи можна прилетіти в Україну з Італії і відразу піти і зробити тест?

Ні в одній з опитаних журналістами приватних лабораторій у столиці України не роблять такі аналізи.

— Поки діагностика буде проводитися виключно в підозрілих випадках, критерії яких прописані в рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я. Купити тест-систему для самостійного користування неможливо, — повідомили у вірусологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде