Рубрики
Транспорт и инфраструктура

«Київ не для панд»: активісти перевірили місто на доступність для маломобільних груп

Активісти з організації «Доступно.UA» вирішили протестувати міські локації на комфорт і доступність для людей з інвалідністю. До цієї ідеї вони підійшли з креативом і придумали спеціального «ревізора» в костюмі панди.

Як розповіли в організації, кожні чотири роки, 29 лютого, вони відзначають неофіційне свято — національний День доступності. Саме тоді на вулицях Києва з’являється панда, яка тестує пандуси на відомих локаціях.

На цей раз вона побувала на Центральному залізничному вокзалі, Поштовій площі, Пейзажній алеї, станції фунікулера та швидкісного трамваю, на парковці, а також біля входу в Верховну Раду. На жаль, результати перевірки виявилися плачевними. Персонаж приміряв на себе різні ролі — на інвалідному візку, з валізою на коліщатках і з дитячою коляскою.

Приміром, на ж/д вокзалі проблеми є для всіх цих категорій. Пандуси розташовані під високим кутом і не огороджені. В результаті людина в інвалідному візку може впасти, якщо спробує спуститися без чужої допомоги.

На спусках до платформ пандусів зовсім немає, а ескалатори працюють не весь час. Це доставляє незручність не тільки людям з інвалідністю, але й пасажирам з валізами і візками.

На інших локаціях існують ті ж проблеми: пандуси незручні або відсутні взагалі, інвалідні коляски не можуть проїхати між спеціальними турнікетами, а паркувальні місця для людей з інвалідністю частина зайняті машинами порушників.

Фото: Доступно.UA

Фото: Доступно.UA

Фото: Доступно.UA

Фото: Доступно.UA

Фото: Доступно.UA

Фото: Доступно.UA

Всі ці фотографії супроводжуються фразами з висновком, що ні одна з локацій не пристосована для панд.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Стане краще дихати: в Дніпровському районі висадили 20 великих дерев

Будь у курсі: відомі терміни ремонту двох мостів на Богатирській

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде