Рубрики
События

Евакуація з-за коронавіруса: члени екіпажу розповіли подробиці евакуації людей з Уханя

Члени екіпажу літака, які евакуювали людей з китайського Уханя в Україну з-за спалаху коронавіруса, розповіли про підготовку до евакуації. Як повідомляє «Обозреватель», на пропозицію керівництва авіакомпанії відправитися в Китай відгукнулося близько 30 пілотів.


Екіпаж


Пілоти розповіли, що немає конкретних напрямів або закріплених рейсів. Кожен може полетіти в будь-яку точку світу.

— У нас є групи в месенджерах, окрема група пілотів, де керівництво компанії висловило прохання евакуювати українців. Там всі бажаючі, добровільно залишили повідомлення. Відгукнулося багато людей, близько 30 пілотів. Керівництво, відповідальні служби вже за своїми критеріями вибрали, хто полетить. Відділ планування зіставив графіки екіпажів, і вибір припав на нас, – повідомив один з членів екіпажу.

На борту літака, який евакуював людей, було три командира, три других пілота, три старших бортпровідника, один інженер та інші члени екіпажів. Всього в Ухань полетіли 18 осіб.


Чи страшно було


Один з членів екіпажу сказав, що страху ніхто не відчував.

— Знаєте, не будемо описувати себе героями. Ми прості люди, виконували свої прямі обов’язки. Ми знали на що йдемо, страху не було. І ніхто не ставився до пасажирів, як до небезпеки, не було відрази. Єдине, чим відрізнявся рейс, це протяжність у часі — близько доби в дорозі. Плюс ми весь політ провели в комбінезонах, спецкостюмах, масках. Але страху у нас не було, — підкреслив він.

Також члени екіпажу висловилися з приводу опору жителів в Нових Санжарах Полтавської області, куди везли евакуйованих на обсервацію.

— Ми з упевненістю рухалися далі, знали, що все в порядку. Ми були захищені поліцією, Нацгвардією і всіма відомствами. Реакція, яку показали в ЗМІ, вона відрізняється від реальної. На наступний день ніяких протестів не було. Це показує, що люди не так категорично налаштовані. Просто є різні реакції і люди. Людям, які кидали каміння в наші автобуси, атакували колону, хочемо побажати міцного здоров’я. Щоб ні з ними, ні з близькими не відбувалося такої ситуації, яка сталася з нашими людьми в Китаї, – підкреслив член екіпажу літака.


Допомога


З’ясувалося, що прямого контакту у евакуйованих з місцевою владою не було, але підтримка здійснювалася.

— Що стосується волонтерів, організації Червоний Хрест, нашої компанії, яка була тут ключовим гравцем – всі працювали, підтримка відчувається. Всі наші запити почуті, забезпечення є… Їжі достатньо. Спасибі кухарям, усім людям, причетним, патрулям, які нас охороняють, — все вносять свою лепту. Тут залучено дуже багато людей, в тому числі і водії автобусів, і лікарі, і ті, хто знезаражує літаків і так далі, — зазначили члени екіпажу.


Що трапилося


Як раніше писав Vgorode, літак з Китаю, на якому перебували громадяни України та іноземці, спочатку прибув у Харків.

Всіх пасажирів повезли в медичний центр Національної гвардії України «Нові Санжари» у Полтавській області. Місцевим жителям ця новина не сподобалася, тому вони заблокували дорогу для «зустрічі» автобусів з евакуйованими. На місце прибула поліція, бійці Нацгвардії і навіть кілька одиниць бронетехніки.

Опубліковані перші фото з борту літака PQ 7302, який привіз евакуйованих українців з Уханя сьогодні вранці, 20 лютого.

Крім того, в МВС повідомили, в яких умовах будуть перебувати українці. Кімнати санаторію Нацгвардії у Нових Санжарах показали зсередини. У МВС підкреслили, що евакуйовані будуть у повній безпеці.

Також, щоб трохи прояснити ситуацію і хоча б частково розвіяти страхи, Vgorode відповідає на 5 простих питань про евакуацію з Уханя, які хвилюють більшість.

А евакуйовані з Уханя українці в мережах поділилися своїми враженнями про «теплом» прийомі з боку своїх співвітчизників

Повідомляє Вгороде