Рубрики
События

Епідемія коронавіруса: як в Україні будуть перевіряти повернулися їх Італії — МОЗ та Держприкордонслужба

Міністерство закордонних справ України закликало українців тимчасово утриматися від поїздок в північні регіони Італії у зв’язку з поширенням там епідемії китайського коронавіруса. Про це пишуть на сайті відомства.

Зокрема, йдеться про обмеження поїздок в регіони Ломбардія, Венето, Емілія Романья і П’ємонт. Саме в них, за інформацією міністерства, найбільший ризик зараження.


Що робити тим, хто в Італії


— Співвітчизникам, які продовжують перебувати в цих регіонах, необхідно проявляти підвищену увагу та обережність, уникати відвідування уражених вірусом провінцій, повідомити про своє місце перебування і контактних даних найближчим консульська установа України або зареєструватися на веб-ресурсі МЗС, — йдеться в повідомленні відомства.

Зареєструватися потрібно на сайті friend.mfa.gov.ua. Також українські громадяни на території Італії можуть зателефонувати на «гарячі лінії» Посольства України в Італії +39 3519 886 823, Генерального консульства України в Мілані +39 3487 254 038 та Генерального консульства України в Неаполі +39 3277 364 822.


Якщо все-таки плануєш поїхати


Громадян України, які планують подорож до Італії або вже перебувають у країні, просять дотримуватися рекомендацій Міністерства охорони здоров’я Італії:

— Уникати близьких контактів з людьми, у яких є ознаки ГРВІ;

— Не торкатися руками до очей, носу та роту;

— При кашлі або чханні прикривати паперовою серветкою рот і ніс;

— Користуватися противірусними препаратами або антибіотиками тільки якщо їх прописав лікар;

— Регулярно прибирати поверхню на робочому місці або в квартирі дезінфікуючими засобами;

— Використовувати маску у разі підозри на захворювання або при допомоги хворим;

— У разі підвищеної температури тіла, кашлю, утрудненного дихання або при поверненні з Китаю протягом періоду до 14 днів звернутися за загальнонаціональним номером 1500.


Що будуть робити з людьми, які повернулися з Італії


Столичні прикордонники в аеропортах «Бориспіль» і «Київ» будуть вимірювати температуру пасажирів, які прибули рейсами з Італії. Про це повідомив на брифінгу голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко.

— Зараз пряме сполучення з різними містами Італії мають аеропорти «Бориспіль» і «Жуляни». Це близько 20 авіарейсів. Сьогодні з 20 години всі прямі рейси будуть проходити обов’язкову температурну перевірку з використанням інфрачервоних приладів, — сказав Дейнеко.

Також він додав, що перевірки будуть проводитися і на пункті пропуску «Тиса 2», який розташований поблизу міста Чоп Закарпатської області. Він є потенційним пунктом в’їзду українців та іноземців з Італії.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде