Рубрики
События

Привітай Антона з Міжнародним днем млинця: яке сьогодні свято, курс валют і биткоина, погода, ціни на бензин

Доброго ранку, кияни! Vgorode зібрав актуальну інформацію про погоду, курси валют, ціни на бензин і святах.

На календарі 25 лютого, а значить:


Свята


В один з вівторків лютого або березня відзначається ситний свято — Міжнародний день млинця, який особливо популярний в Англії і в Америці. Почалося з того, що якось під час Великого посту одна з городянок потайки смажила млинці у себе на кухні. Раптово пролунав дзвін. Бідна господиня так перелякалася, що, забувши про все на світі, помчала в церкву… прямо зі сковорідкою в руках і скворчащими на ній млинцями. Це було в 1445 році.

Марді Гра — в дослівному перекладі з французької це звучне словосполучення означає «жирний вівторок» або навіть «скоромний вівторок». Свято відзначається в багатьох країнах світу у вівторок, перед Попільною середою і початком католицького Великого посту, що передує Великодню. Це галасливе і веселе свято, подібність Масляної, який супроводжується народними гуляннями, карнавалами, масовими і пишними святкуваннями.


Іменини


Олексій, Антон, Євген, Марія.


Погода


Сьогодні за прогнозами у Києві опади. Температура повітря вдень протримається до +6 градусів, а вночі до -2 градуси.


Ціна на бензин


Середня ціна на А-95 на київських АЗС — 26,70 грн, А-92 — 25,70 грн. Дизпаливо: 26,13 грн. Газ: 11,27 грн.


Курс валют


Курс долара від НБУ — 24,50 грн, середній банківський комерційний курс купівлі долара — 24,26 грн. продажу — 24,52 грн. Курс євро від НБУ — 26,51 грн, середній банківський комерційний курс купівлі євро — 26,20 грн, продажу — 26,66 грн.


Біткойн


 

Повідомляє Вгороде