Рубрики
События

Отримай відповідь: чому евакуйованих з Уханя людей розмістили в Нових Санжарах

Міністерство охорони здоров’я не шукало спеціальні медичні установи для карантину евакуйованих з Уханя, оскільки до нас прибули здорові люди. Про це повідомила міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька в інтерв’ю Deutsche Welle.

— Ми вели розмови з Міноборони, але на сьогодні у нас стан війни, і всі такі заклади зайняті пораненими або використовуються для реабілітації, — розповіла Скалецька.

Також міністр підкреслила, що знайти відповідне приміщення виявилося нелегким завданням.

— Дійсно, були вимоги знайти місця для проживання, мають відокремлені стічні води, для того щоб можна було їх знезаражувати. І у нас є такі заклади. Це був один з критеріїв відбору. А другий: щоб вони (евакуйовані) жили в окремому приміщенні і не мали контакту з іншими відвідувачами. І такі заклади є, але зараз вони законсервовані на зиму, тому що працюють тільки влітку санаторії. Складно було знайти окрема будівля, що пустує, але готове: з опаленням, з працівниками і так далі, — повідомила Скалецька.

Також міністр розповіла про умови, в яких живуть евакуйовані.

— Якщо брати для порівняння готелю або Європу, то вони відрізняються від того, як живе більшість українців в своїх квартирах: це чисті стіни, чистий підлогу, немає дірок в стіні. Якщо ще про умови, то у мене в номері не відрегульовані двері на балкон, з них продуває. Але це швидко вирішується: чи підкласти ковдрочку, щоб не дуло, або підкрутити. Харчування — картопля, котлетка, яєчко, два кільця огірочка. Єдине, що їм не подають на тарілці, а в коробочці, щоб було упаковано, — підкреслила Скалецька.


Що трапилося


Як раніше писав Vgorode, літак з Китаю, на якому перебували громадяни України та іноземці, спочатку прибув у Харків.

Всіх пасажирів повезли в медичний центр Національної гвардії України «Нові Санжари» у Полтавській області. Місцевим жителям ця новина не сподобалася, тому вони заблокували дорогу для «зустрічі» автобусів з евакуйованими. На місце прибула поліція, бійці Нацгвардії і навіть кілька одиниць бронетехніки.

Опубліковані перші фото з борту літака PQ 7302, який привіз евакуйованих українців з Уханя сьогодні вранці, 20 лютого.

Крім того, в МВС повідомили, в яких умовах будуть перебувати українці. Кімнати санаторію Нацгвардії у Нових Санжарах показали зсередини. У МВС підкреслили, що евакуйовані будуть у повній безпеці.

Також, щоб трохи прояснити ситуацію і хоча б частково розвіяти страхи, Vgorode відповідає на 5 простих питань про евакуацію з Уханя, які хвилюють більшість.

А евакуйовані з Уханя українці в мережах поділилися своїми враженнями про «теплом» прийомі з боку своїх співвітчизників

Повідомляє Вгороде