Рубрики
События

Скандал з освітленням в Маріїнському парку: що кажуть у мерії і є шанс повернути історичні ліхтарі

Скандал із заміною історичних чавунних ліхтарів в Маріїнському парку на, м’яко кажучи, не дуже якісні і, можливо, китайські не вщухає. Незважаючи на всі запевнення «Київміськсвітла», що нічого поганого не сталося, обурення киян все ж почули в мерії. Там вирішили обговорити з активістами, пресою та громадськістю, як виходити з неприємної ситуації і що робити далі з освітленням в парку.


Що взагалі відбулося


У січні цього року перехожі помітили, що в Маріїнському парку замінили ліхтарі. Але не прості стовпи зі світильниками, а старовинні повоєнні чавунні ліхтарі, які прикрашали парк. Замість них «Київміськсвітло» через підрядника встановив нові, які і приблизно не нагадували оригінальні. У відомстві аргументували це тим, що чавунні опори на довоєнних прогнили і знаходяться в аварійному стані.

Громадськість таке формулювання не влаштувала, а масла у вогонь підлили новини про те, що в «Київміськсвітло» не знають, куди ділися демонтовані освітлювальні прилади 19 століття. А нові ліхтарі, тим часом, почали покриватися іржею вже через місяць. У результаті активісти навіть висловили припущення (з доказами), що підрядник міг просто замовити їх в Китаї на Alibaba.

Фото Vgorode

Фото Vgorode


Що будуть робити


Місцева влада таки змогли знайти демонтовані світильники, але на даний момент складно сказати, в якому стані вони знаходяться. Якщо, як запевнили в «Київміськсвітло», чавун і правда прогнив, то на відновлення може піти багато часу і грошей. Але киян заспокоїли, сказавши, що постарається зробити все можливе, щоб повернути Маріїнського парку нормальне освітлення. Чиновники розглядають три варіанти, як це можна буде зробити: відреставрувати старі, відлити нові, або відлити тільки прогнилі частини старих, за кресленнями та замінити їх.

Для цього фахівці та представники влади сформують приблизний бюджет для всіх трьох варіантів, щоб у підсумку вибрати самий оптимальний.

Фото Vgorode

Фото Vgorode


Хто заплатить


А ось тут погані новини. Оскільки роботи швидше за все будуть здійснюватися за гроші громадськості. Радник мера Києва Віталія Кличка Максим Бахматов пояснив це тим, що місцева влада практично не мають впливу на «Київміськсвітло». А з юридичної точки зору до відомству, додав Бахматов, не підкопаєшся — вони свою роботу зробили. Демонтовані ліхтарі не були історичною пам’яткою.

Дізнатися думку на цей рахунок «Київміськсвітла» не вийшло ні активістів, ні в мерії. На зустріч не прийшов ніхто з представників компанії.

Раніше Vgorode розповідав, що історично цінні електричні ліхтарі в Ботанічному саду імені Олександра Фоміна замінили на нові.

Також стало відомо, що У КП «Київміськсвітло» не знають, куди поділи історичні ліхтарі кінця 19 століття, яких на сьогоднішній день втрачено близько ста примірників.

Активісти, в тому числі і Семен Широчин, вирішили фіксувати пам’ятні ліхтарі і створили карту і список ліхтарів.

А через деякий час нові ліхтарі в Маріїнському парку почали іржавіти. Вироби протрималися місяць, а потім вкрилися іржею.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде