Рубрики
События

Окуляри віртуальної реальності і 3D-анатомія: Борис Колесніков подарував вузу першу в Україні VR-аудиторію

21 лютого в Інституті біології і медицини Київського національного університету ім. Т. Шевченка відбулося урочисте відкриття першої в Україні медичної аудиторії, що використовує технології віртуальної реальності. VR-клас, подарований благодійним Фондом Бориса Колеснікова, буде задіяний у навчальному процесі.

Оснащення передовими технологіями – важлива подія для української системи вищої освіти. На відкритті аудиторії були присутні не тільки викладачі та студенти, захід відвідали представники міністерств і відомств.

VR-аудиторія загальною вартістю 820 тис. грн. розрахована на 30 осіб і оснащена інтерактивними панелями, комп’ютерами, сервером і мережевим обладнанням. Навчальні місця укомплектовані очками віртуальної реальності Huawei і Oculus Rift S, смартфонами, навушниками Google. Українська система вищої освіти тільки починає освоювати віртуальні технології, але вже може оцінити їх ефективність. Технології VR дозволяють моделювати складні процеси, візуалізувати анатомічні структури і взаємозв’язки, об’єднати теорію і практичні заняття, спостерігати в реальному часі за станом людини.

«Упевнений, що поступово метод навчання із застосуванням технологій віртуальної реальності стане основним інструментом в освіті українських школярів і студентів, додатковою можливістю використання нових технологій, підвищення інтересу до навчальних предметів. Мій Фонд стежить за трендами і тенденціями в світі технологій і підтримує самі сміливі ініціативи. Сьогодні ми зробили подарунок у вигляді сучасною дорогою аудиторії провідного університету України, а найближчим часом передамо йому медичні багатофункціональні тренажери, симулятори, імітатори і навчальні манекени вартістю 1,6 млн грн. для занять з анатомії. Наша мета – дати можливість талановитій українській молоді розвинути свої професійні якості, доторкнутися до сучасних технологій і створити всі умови для її становлення і розвитку в рідній країні», – розповідає Борис Колесніков, Президент благодійного Фонду.

Юні медики, викладачі, випробували технології віртуальної реальності, діляться враженнями. «Дякуємо Фонд Бориса Колеснікова за матеріальну підтримку нашої ідеї створення аудиторії віртуальної реальності. В ній вже пройшли перші заняття. І наші студенти, і викладачі залишилися в захваті від можливості наочного вивчення десятків медичних дисциплін з імітацією проведення тисяч операцій кожним студентом індивідуально. Крок за кроком ми рухаємося від високих технологій у навчанні до вершин професіоналізму в майбутньому», – говорить Леонід Губерський, ректор Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

«Це дуже цікаве і насичене заняття. Адже кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Сьогодні у всьому світі віртуальні технології застосовуються у підготовці і плануванні операцій, навчальних тренажерах, підготовки хірургів, реабілітації пацієнтів. Віртуальні технології дозволяють скоротити кількість лікарських помилок. Не менш важливо, що вони допомагають психологічно підготуватися до лікарській практиці, довести дії до автоматизму, відчувати себе впевнено в реальних умовах з цими пацієнтами. Після віртуальних анатомічних атласів та ознайомлення з роботою систем організму ми перейдемо до більш складних завдань і будемо тренуватися на віртуальних симуляторах», – підкреслює Анастасія Морозова, студентка Інституту біології і медицини Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

Нагадаємо, благодійний Фонд Бориса Колеснікова 11 років підтримує науку і освіту в Україні. Фонд реалізує освітні проекти для студентів технічних спеціальностей та нагороджує переможців поїздками на міжнародні галузеві форуми, мотивує обдарованих старшокласників, оснащує сучасним обладнанням школи і вузи, організовує участь хлопців у міжнародних спортивних турнірах та олімпіадах. Фонд є триразовим переможцем Національного рейтингу благодійників у номінації «За внесок в науку і освіту» в сегменті організацій з бюджетом від 10 до 100 млн грн.


Окуляри віртуальної реальності та 3D-анатомія: Борис Колесніков подарував вишу першу в Україні VR-аудиторію

21 лютого в Інституті біології і медицини Київського національного університету ім. Т. Шевченка відбулося урочисте відкриття першої в Україні медичної аудиторії, що використовує технології віртуальної реальності. VR-клас, подарований благодійним Фондом Бориса Колеснікова, буде задіяний у навчальному процесі.

Оснащення передовими технологіями – важлива подія для української системи вищої освіти. На відкритті аудиторії були присутні не лише викладачі та студенти, захід відвідали представники міністерств та відомств.

VR-аудиторія загальною вартістю 820 тис. грн. розрахована на 30 осіб і оснащена інтерактивними панелями, комп’ютерній ютерами, сервером і мережевим обладнанням. Навчальні місця укомплектовані окулярами віртуальної реальності Huawei і Oculus Rift S, смартфонами, навушниками Google. Українська система вищої освіти тільки починає освоювати віртуальні технології, але вже може оцінити їх ефективність. Технології VR дозволяють моделювати складні процеси, візуалізувати анатомічні структури і взаємозв’зв’язок, об’єднання єднати теорію і практичні заняття, спостерігати в реальному часі за станом людини.

«Упевнений, що поступово метод навчання із застосуванням технологій віртуальної реальності стані основним інструментом в освіті українських школярів і студентів, додатковою можливістю використання нових технологій, підвищення інтересу до навчальних предметів. Мій Фонд слідкує за трендами і тенденціями в світі технологій та підтримує найсміливіші ініціативи. Сьогодні ми нікого подарунок у вигляді сучасної дорогої аудиторії провідному університету України, а найближчим часом передамо йому медичні багатофункціональні тренажери, симулятори, імітатори і навчальні манекени вартістю 1,6 млн грн. для занять з анатомии. Наша мета – дати можливість талановитій українській молоді розвинути свої професійні якості, доторкнутися до сучасних технологій та створити всі умови для її становлення і розвитку в рідній країні», – розповідає Борис Колесніков, Президент благодійного Фонду.

Юні медики та викладачі, які випробували технології віртуальної реальності, діляться враженнями. «Дякуємо Фонду Бориса Колеснікова за матеріальну підтримку нашої ідеї створення аудиторії віртуальної реальності. У ній вже пройшли перші заняття. І наші студенти, і викладачі залишилися в захваті від можливості наочного вивчення десятків медичних дисциплін з імітацією проведення тисяч операцій кожним студентом індивідуально. Крок за кроком ми рухаємося від високих технологій у навчанні до вершин професіоналізму в майбутньому», – говорити Леонід Губерський, ректор Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

«Це дуже цікаве і насичене заняття. Адже кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Сьогодні у всьому світі віртуальні технології застосовуються в підготовці і плануванні операцій, у навчальних тренажерах, підготовці хірургів, реабілітації пацієнтів. Віртуальні технології дозволяють скоротити кількість лікарських помилок. Не менш важливо, що вони допомагають психологічно підготуватися до лікарської практики, довести дії до автоматизму, відчувати себе впевнено в реальних умовах зі справжніми пацієнтами. Після віртуальних анатомічних атласів і ознайомлення з роботою систем організму ми перейдемо до більш складних завдань і будемо тренуватися на віртуальних симуляторах», – підкреслює Анастасія Морозова, студентка Інституту біології і медицини Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

Нагадаємо, благодійний Фонд Бориса Колеснікова 11 років підтримує науку і освіту в Україні. Фонд реалізує освітні проекти для студентів технічних спеціальностей і нагороджує переможців поїздками на міжнародні галузеві форуми, мотивує обдарованих старшокласників, оснащує сучасним обладнанням школи і виші, організовує доля хлопців та дівчат у міжнародних спортивних турнірах і олімпіадах. Фонд є триразовим переможцем Національного рейтингу благодійників у номінації «За внесок в науку і освіту» в сегменті про

Повідомляє Вгороде