Рубрики
События

Протести в Нових Санжарах: організаторів акції внесуть у базу «Миротворець»

Центр «Миротворець» пообіцяв внести в свою базу всіх виявлених провокаторів, які заважали евакуйованим з Китаю громадянам доїхати в санаторій. Про це повідомила адміністрація сайту.

— Суспільство має знати їх в обличчя. Просимо ЗМІ долучитися до виявлення тих, хто цілеспрямовано підбурює людей до скоєння цього злочину, — йдеться в повідомленні.

В організації нагадали про статті 135 Кримінального кодексу України «Залишення в небезпеці». Вона передбачає відповідальність за завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження. Суспільна небезпека цього злочину полягає у поширенні аморальної поведінки, змістом якої є неповага до права людини на життя і безпеку, нехтування моральними і правовими нормами, що зобов’язують надавати допомогу людям, які перебувають у небезпечному для життя стані.

— Ми на 100% впевнені, що після потрапляння в Чистилище, підбурювачі і організатори сьогоднішніх акцій відчують на собі радості своєю нікчемною життя, – підкреслили волонтери.

Зазначимо, що після протестів у Нових Санжарах затримали 24 осіб, в тому числі і тих, хто розбивав скло автобуса камінням. Їм загрожує тюремний строк до восьми років.


Що трапилося


Як раніше писав Vgorode, літак з Китаю, на якому перебували громадяни України та іноземці, спочатку прибув у Харків.

Всіх пасажирів повезли в медичний центр Національної гвардії України «Нові Санжари» у Полтавській області. Місцевим жителям ця новина не сподобалася, тому вони заблокували дорогу для «зустрічі» автобусів з евакуйованими. На місце прибула поліція, бійці Нацгвардії і навіть кілька одиниць бронетехніки.

Опубліковані перші фото з борту літака PQ 7302, який привіз евакуйованих українців з Уханя сьогодні вранці, 20 лютого.

Крім того, в МВС повідомили, в яких умовах будуть перебувати українці. Кімнати санаторію Нацгвардії у Нових Санжарах показали зсередини. У МВС підкреслили, що евакуйовані будуть у повній безпеці.

Також, щоб трохи прояснити ситуацію і хоча б частково розвіяти страхи, Vgorode відповідає на 5 простих питань про евакуацію з Уханя, які хвилюють більшість.

А евакуйовані з Уханя українці в мережах поділилися своїми враженнями про «теплом» прийомі з боку своїх співвітчизників

Повідомляє Вгороде