Рубрики
События

«Хотіли, щоб ми здохли»: евакуйовані українці розповіли про приїзд в Нові Санжари

Евакуйовані з Уханя українці поділилися своїми враженнями про «теплом» прийомі з боку своїх співвітчизників. Як пишуть «Букви», безліч пасажирів висловились у своїх Instagram-акаунтах з приводу події у Нових Санжарах.

Нагадаємо, що автобуси прибули в медцентр вчора ввечері, 20 лютого, близько 19:50. Перед цим силовикам довелося розширити кордон і з допомогою автомобілів стиснути протестувальників на узбіччя. Але це не завадило людям кинутися до автобусів, кидати в них каміння і викрикувати в бік прибулих різні негативні фрази.

У деяких автобусів були розбиті стекла. За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, ніхто з пасажирів і водіїв не постраждав. Але люди були налякані.

[embedded content]

Деякі з сарказмом дякували співгромадян за гарний прийом. Ще одна українка опублікувала фото розбитого вікна з підписом, що в автобусі були евакуйовані діти.

— Питання! Що з вами, «люди»? — написала вона.

Ще одна пасажирка поділилася своїми відчуттями, коли автобуси заїжджали на територію санаторію.

— Ви не уявляєте, що ми чули! Хотіли, щоб ми «здохли», посилали нас, тикали середні пальці. Молоді хлопці кидалися нам під колеса і кидали в нас камінням, жінки билися в істериці. Це було жахливо, — пише дівчина.

Потім вона додала, що в Китаї справи з евакуацією йдуть набагато цивілізованіше і їй прикро, що в чужій країні до неї ставляться набагато краще, ніж на батьківщині.

[embedded content]


Коротко про головне


Як раніше писав Vgorode, літак з Китаю, на якому перебували громадяни України та іноземці, спочатку прибув у Харків.

Всіх пасажирів повезли в медичний центр Національної гвардії України «Нові Санжари» у Полтавській області. Місцевим жителям ця новина не сподобалася, тому вони заблокували дорогу для «зустрічі» автобусів з евакуйованими. На місце прибула поліція, бійці Нацгвардії і навіть кілька одиниць бронетехніки.

Опубліковані перші фото з борту літака PQ 7302, який привіз евакуйованих українців з Уханя сьогодні вранці, 20 лютого.

Крім того, в МВС повідомили, в яких умовах будуть перебувати українці. Кімнати санаторію Нацгвардії у Нових Санжарах показали зсередини. У МВС підкреслили, що евакуйовані будуть у повній безпеці.

Також, щоб трохи прояснити ситуацію і хоча б частково розвіяти страхи, Vgorode відповідає на 5 простих питань про евакуацію з Уханя, які хвилюють більшість.

Повідомляє Вгороде