Рубрики
События

Вже не сотня: в ГБР значно скоротили число загиблих на Майдані під час Революції гідності

Слідчі Державного бюро розслідувань значно скоротили кількість загиблих людей на Майдані під час Революції гідності. Тепер до «Небесної сотні» зараховують 78 осіб, раніше число загиблих становило 105 осіб.

— Дві з половиною тисячі постраждалих, 78 загиблих цивільних осіб, 13 загиблих правоохоронців, громадян України, 14 тисяч томів справ кримінальних проваджень,- заявила виконуюча обов’язки голови Державного бюро розслідувань Ірина Венедиктова у відеозверненні про хід розслідування справ Майдану».

[embedded content]

Раніше ЗМІ опублікували розслідування екс-міністра юстиції України Олени Лукаш і колишнього радника Віктора Януковича юриста Андрія Портнова про Небесну сотні. З нього випливає, що число загиблих під час подій на Майдані штучно завищили, а в список включили людей, що мали лише непряме відношення до трагічних подій.

Крім того, попередній президент України Петро Порошенко відкоригував до 80 кількість жертв у своєму пості, присвяченому Дню пам’яті героїв Небесної сотні.

— Не віриться, що вже минуло шість років з моменту цих одночасно героїчних і трагічних подій. За злочинним наказам тодішньої влади, яка вивела війська проти власного народу, 600 учасників Революції Гідності були поранені. І більше 80 вбиті, — написав Порошенко.

На цьому неприємні новини для учасників Майдану не закінчилися. Ірина Венедиктова виступила за скасування закону про амністію учасників подій на Майдані.

— Було вбито 78 мітингувальників і 13 міліціонерів. З точки зору справедливості, ми повинні пам’ятати і про 13 загиблих правоохоронців, які виконували наказ. Якщо накази були злочинними, потрібно притягнути до відповідальності тих, хто їх віддавав. Якщо ми хочемо справедливого і чесного розслідування, цей закон треба скасувати — заявила в. о. голови ДБР виданню «Лівий Берег»

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде