Рубрики
События

Евакуація українців з Уханя: 5 простих питань, які хвилюють найбільше

У четвер, 20 лютого, українське медіаполе вибухнуло новинами про рейс з евакуйованими українцями, який зробивши 35 кіл над Харковом, сідав у «Борисполі» на дозаправку, щоб приземлитися таки в Харкові. Звідти українців відвезуть в Нові Санжари (Полтавська область), у медичний центр Нацгвардії.

Евакуація українців з Китаю не на жарт стурбувала громадськість. Виявилося, що співвітчизників не особливо чекають ні в Тернополі, де спочатку планувалося розмістити прибулих, ні в самих Нових Санжарах. Жителі обох населених пунктів вийшли на масові акції протести, побоюючись, що пасажири і сам літак можуть привезти в Україну смертельний коронавірус.

Щоб трохи прояснити ситуацію і хоча б частково розвіяти страхи, Vgorode відповідає на 5 простих питань про евакуацію з Уханя, які хвилюють більшість.


Є заражені українці на борту?


Всі пасажири на борту абсолютно здорові. Обстеження показали, що у них немає ніяких симптомів гострих респіраторних захворювань.


Хто перевіряв їх здоров’я?


Перед вильотом з Китаю всі пасажири пройшли обов’язковий огляд китайськими медиками. Чотири людини (трьох українців та одного іноземця) не пустили на борт через симптомів ГРВІ. По прильоту всіх ще раз перевірили вже українські лікарі.


Хто ці люди (скільки їх)?


З Уханя до Харкова прилетіли 72 пасажира (45 громадян України та 27 іноземців), а також екіпаж і супроводжуючі лікарі. Іноземці — громадяни Аргентини, Еквадору, Домініканської Республіки, Сальвадору, Коста-Рики, Чорногорії, Панами та Ізраїлю. Їх держави заплатили за евакуацію.


Якщо хтось із них нездужав, чи зможуть у нас їх лікувати?


Оскільки на даний момент можливі вакцини тільки проходять клінічні випробування, то все лікування хворих спрямоване лише на зменшення тяжкості симптомів.


Як і скільки буде проходити карантин в Україні?


Карантин встановлюють на території, на якій виявлена особливо небезпечна хвороба. Під час нього ізоляції підлягають абсолютно всі, хто знаходиться на цій території. Пасажирів рейсу з Уханя чекає обсервація. Оскільки люди на борту здорові, то їм належить 14 днів (інкубаційний період коронавіруса) провести в медустанові, щоб ще раз переконатися, що вони не заражені. Це стандартна процедура виходу з карантинної зони.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде