Рубрики
События

«Україна нічим не допомагає»: живе в Ухані харків’янка розповіла, чому відмовилася від евакуації

Харків’янка на ім’я Моніка Рустамова, яка зараз навчається в Китаї, відмовилася повертатися в Україну в рамках евакуації з-за епідемії коронавіруса. Про це дівчина повідомила на своїй сторінці

За словами Моніки, безпечніше залишитися в ізоляції в Китаї, ніж наражатися на небезпеку по дорозі додому. З’ясувалося, що евакуація повинна була відбутися ще два тижні тому, але виліт кілька разів переносили.

— Посольство вийшла з нами на зв’язок 27 січня та протягом наступного дня терміново потрібно було відправити формою угоду або відмову на евакуацію. На той момент я відмовилася, так як нам не надали жодної інформації про перельоті, про умовах карантину та найголовнішим аспектом для мене стало повна відсутність належної перевірки здоров’я перед посадкою в літак (хоча вона нібито повинна бути, але яка — невідомо). Пізніше змінити своє рішення не можна було, хоча літак ось тільки прилетить, — розповіла Моніка.


Допомога України


Моніка стверджує, що влада України зовсім не допомагають своїм громадянам в Ухані, а ЗМІ пишуть про це фейки. Вона зазначила, що все настільки «мутно і потай, що порядком приводить у відчай». А ось китайці, на відміну від представників України, піклуються про наших.

— Заради нашої ж безпеки мій університет прийняв рішення закрити нас і не випускати з будівлі до закінчення карантину, — написала Моніка.

За її словами, тричі в день студентам видають китайську їжу, хоча її доводиться їсти через силу, оскільки вона гостра і жирна. Але дівчина повідомила, що вдячна, оскільки після закриття університету ситуація з харчуванням погіршилася, в місто не завозять необхідних продуктів.

Наостанок Моніка закликала людей хоча б трохи добрішими.

Повідомляє Вгороде