Рубрики
События

Евакуація з Уханя: українка не змогла потрапити додому з-за свого вихованця

Українку Анастасію Зінченко не евакуювали з китайського Уханя через домашнього вихованця. Як розповіла дівчина в своєму Instagram-акаунті, вона не може потрапити на батьківщину зі своїм псом по кличці Міша.


Чому так сталося


За словами Анастасії, вона заздалегідь потурбувалася про долю вихованця. Спочатку в евакуації з твариною їй відмовили, після чого вона звернулася до ЗМІ і Міністерство закордонних справ. В результаті з нею зв’язалися співробітники посольства України і дозволили процедуру перевезення, але для цього треба було зібрати документи.

Фото из Instagram-аккаунта украинки

Фото з Instagram-аккаунта українки


Що далі


Для пересування по місту їй потрібно було найняти спеціальну машину і забронювати поїздку через місцеві правоохоронні органи. Ветеринарне авто знайшлося, клітку для перевезення Анастасія забрала, а потрібні документи передавали люди з Гуанчжоу.

Українка повідомила про це в посольство в першій половині дня перед вильотом. Подальші питання про дозвіл ігнорувалися. Зрештою представник посольства подзвонив їй і сказав, що евакуюватися вона не зможе з-за відмови китайської сторони.


Що в підсумку


Анастасія зв’язалася з МЗС України і зажадала пояснень. Вони прислали їй письмову відповідь, в якому йшлося про відсутність необхідних документів. Виявилося, посольство не відправило їм інформацію заздалегідь і просто відмовив у перевезенні.


Що зараз


Дівчина так і не змогла полетіти в Україну. Вона повернулася в тимчасове житло. Продуктів не було, так що довелося йти в магазин, але потрапити туди вона не змогла через відсутність спеціального пропуску. У підсумку дівчина купила якісь продукти в маленькому магазині біля будинку. Зараз вона намагається зв’язатися з посольством і з’ясувати, що їй робити далі.

Як раніше писав Vgorode, літак з евакуйованими українцями прибув у місто Ухань 19 лютого о 22:00 за місцевим часом. На борт візьмуть тільки не заражених коронавірусом людей і тих, хто не має підвищеної температури. По прильоту в Україну вони проведуть два тижні на карантині, місце їх перебування охоронятимуть правоохоронці та рятувальники.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде