Рубрики
Транспорт и инфраструктура

Без води, каналізації і туалету: як працюють кіоски на «приватних» зупинках і скільки коштує оренда

Близько двох років тому київська влада оголосила конкурс щодо облаштування зупинок громадського транспорту за рахунок приватних інвесторів. Ці зупинкові комлекси, як їх назвали чиновники, включали в себе не тільки саму зупинку, але й павільйон під розміщення кав’ярень або невеликих магазинів. З молотка тоді пішли трохи менше тисячі об’єктів.

На даний момент більшість комплексів встановили, а у багатьох з них відкрилися кав’ярні або невеликі кіоски. Однак є ще багато порожніх об’єктів, які чекають своїх орендарів. Vgorode дізнався, як працюють такі кіоски, скільки коштує оренда і що там є.


Що за зупинки


Згідно з конкурсом, орієнтовна вартість кожного зупинкового комплексу склала 355 тисяч гривень. Він включає павільйон очікування (саму зупинку — 15 квадратних метрів), кіоск (до 15 квадратних метрів), інформаційне табло і кнопку тривоги. Крім того, у вартість також включили облаштування прилеглої до комплексу території.

Фото Vgorode

Фото Vgorode


Що з електрикою


Воно в кіосках є. В приміщенні встановлено два лічильника (на випадок поділу площі між двома орендарями), шість розеток і шість світильників. Сумарна можлива потужність — 10 кВт.

Фото Vgorode

Фото Vgorode


Що з водопроводом


Його немає і не планується. Власники кав’ярень в більшості випадків купують бутильовану воду.

— У мене тут запасі дванадцять бутлів з водою, — відповіла нам жінка-продавець в одному з таких кіосків.

Втім, деякі магазинчики беруть воду з розташованих поблизу артезіанських джерел. На питання про те, наскільки така вода безпечна для приготування напоїв, продавці відповіді не дали.

Фото Vgorode

Фото Vgorode


Що з туалетом


З туалетом і каналізацією справи йдуть рівно так само, як і з водопроводом. Цих благ цивілізації в кіосках на нових зупинках немає. Продавцям доводиться шукати зручності в розташованих поруч ТРЦ, кафе і ресторанах.

Фото Vgorode

Фото Vgorode


Скільки це коштує


Місячна вартість оренди цілого кіоску (15 квадратних метрів) починається від 10 тисяч гривень і може доходити до 25 тисяч. Ціна залежить від розташування самої зупинки. Для тих, кому 15-ти квадратних метрів виявиться багато, є можливість орендувати половину площі (від 7 до 12 тисяч гривень), одну третину (від 5 до 8,5 тисяч гривень) або дві третини (від 8 до 15 тисяч) кіоску. За кожну спожиту кВт електроенергії підприємцям доведеться платити 5,50 гривень.

Однак тих, хто зібрався розмістити на території зупинки ларьок з шаурмою або продавати там алкоголь, чекає неприємний сюрприз. Орендувати площу під продаж цієї групи товарів не вийде. Обмеження ввели з-за вимог пожежної безпеки, а також, щоб не засмічувати територію зупинки.

Фото Vgorode

Фото Vgorode

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде