Рубрики
События

Боротьба з зсувами у Києві: жителям яких вулиць варто турбуватися

Київ — місто, яке знаходиться на пагорбах. Але крім естетичних видів, цей факт несе небезпеку для деяких мешканців столиці, оскільки земля насичується підземними водами і виникає загроза зсувів.

Vgorode вирішив розібратися, де в Києві найбільш небезпечні ділянки з зсувами, а також, хто з цим бореться.


Протизсувні роботи


Для боротьби із зсувами в Києві існує окреме відомство — Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт (СУППР).

Фото: Сегодня

Фото: Сьогодні

Працівники цієї організації виводять з пагорбів зайву вологу, а також зміцнюють схили. Ця робота настільки небезпечна, що працівники СУППР виходять на пенсію у віці 50 років.

Серед головних причин виникнення зсувів — сильні дощі, танення снігів, проривів на зношених системах водопроводу і навіть незаконна забудова.

Що стосується погодних причин, найбільші проблеми з зсувами виникли в березні 2013 року, коли в Києві випало багато снігу. Він швидко почав танути і через це схили пагорбів буквально почали «плисти». За даними СУППР, ситуація була надзвичайною, оскільки сталося 47 зсувів. Проблема торкнулася ділянок в парку біля Аскольдової могили, Зеленого театру, Паркової дороги, оглядового майданчика біля Маріїнського палацу, в Печерському ландшафтному парку та у Національному ботанічному саду імені Гришка.


Небезпечні ділянки


Ми дізналися, які місця в Києві є найбільш аварійними і потребують невідкладних протизсувних робіт.

Оползень 2013 года, Шевченковский район

Зсув 2013 року, Шевченківський район

Кловський узвіз

Одним з найбільш небезпечних зсувних місць Києва є Кловський узвіз, зокрема житлові будинки на вулиці Мечникова і Мар’яненка, 14. Кілька років тому в районі цих вулиць стався зсув ґрунту, який виривав дерева з корінням і зніс гаражі. Зараз, за даними СУППР, найнебезпечніше місце — ПАТ «Магазин Киянка» по вулиці Мечникова, 9, зі сторони житлового будинку у провулку В. Мар’яненка, 7. В серпні 2016 року там стався зсув загальною площею приблизно 320 квадратів з аварійними наслідками і руйнуваннями прилеглих будівель. Можливе продовження зсувного процесу.

Печерськ

Найбільш небезпечними ділянками є вдома біля озера Глінка. Також можливий зсув біля будинків біля вулиці Філатова.

Активізація зсуву сталася в 2009 році, тоді грунт почав буквально «спливати» разом з деревами в озеро. Є загроза водоноснабжающим мереж, розташованих на плато, а також іншим міським споруд, комунікацій та будівель, насамперед магістральної тепломережі. Загальна площа зсувних ділянок на даному схилі становить близько 5000 квадратних метрів і поступово збільшується як в сторону на вул. Академіка Філатова, 3/1, так і до вул. Менделєєва. Об’єкту надали статус надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня. З 2016 там почалися протизсувні роботи. Об’єкт включений в Програму економічного і соціального розвитку міста Києва на 2018-2020 роки.

Схил між вулицями Вільшанської, 2-6, проф. Підвисоцького, 16 і М. Бойчука, 11б.

Розвиток зсувних явищ на площі близько 5000 квадратів відбувається вже протягом 20 років. Будівництво, яке велося на схилі, припинено. Існуюча підпірна стіна не добудована. На бровці схилу, прилеглого до початку дороги вул. Ольшанської, внаслідок локального зсуву оголені підземні електрокабелі. При загостренні зсувного процесу існує загроза для тенісного корту, будівель і споруд на вул. Ольшанської і М. Бойчука. Необхідно невідкладне виконання протизсувних робіт.

Схил з тильної сторони фасаду десятого корпусу НАУ України на вулиці Героїв Оборони, 11.

Розвиток зсувного процесу на площі близько 1900 квадратних метрів відбувається з 2005 року. Зараз готується проект щодо виконання протизсувних робіт.

Схил яру в районі будинку №31 по вулиці Буковинській.

На цій ділянці відбувається активне руйнування схилів яру, розвиток ерозійних та зсувних процесів на площі до 500 м2 протягом більше 20 років.

Схил, прилеглий до маєтків на вулицях Адмірала Ушакова, 22, 24, 26 і Квітки-Основ’яненка, 14.

Діючий зсув площею близько 2000 м2 розвивається з 2007 року. Це загрожує садибам і найближчих будівель. Об’єкту надано статус надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня. Протизсувні заходи поки що не виконуються, об’єкт включений в Програму економічного і соціального розвитку міста Києва на 2018-2020 роки.

Схил яру, що прилягає до дороги і садибі на вулиці Адмірала Ушакова, 6а. На ділянці діє зміщення з 2005 року, це загрожує будівель, дорозі, а також комунікацій. Площа — близько 2100 м2. Необхідно виконати протизсувні заходи, які ще не почалися.

Схил між садибами по вулиці Корчуватській, 13,15,17,19 і Блакитним озером на вулиці Квітки-Основ’яненка.

Чинне зсув площею близько 2300 м2 розвивається з 2006 року, активізувалося в травні 2018. Необхідно невідкладно виконати протизсувні заходи.

Схили між озером і провулком Моторним території «Корчуватського заводу будматеріалів і конструкцій».

Зсув площею близько 3200 м2, який розвивається з 2005 року. Періодично відбувається обвалення зсувної ділянки. Зараз необхідно визначити замовника і виконати протизсувні заходи. Об’єкт включений в Програму економічного і соціального розвитку міста Києва на 2018-2020 роки.

Схил в Національному ботанічному саду імені М. Гришко.

Ерозійні явища відбуваються на ділянці схилу з боку Наддніпрянського шосе на площі близько 100 м2. Початкова стадія зсувів — тріщини, що утворились у грунті.

Схил, прилеглий до оглядового майданчику в районі Арки дружби народів.

Зсув ґрунтів на площі близько 200 м2 розвивається ще з 1999 року. Активізація зсуву сталася в 2015 році. Порушена організація поверхневого стоку на оглядовому майданчику, руйнується схил, алея і бетонний пояс, що утримує алею. Є небезпека розвитку зсувного процесу.

Інші небезпечні ділянки можна подивитися в документі, який надали в СУППР.

Фото: КиевВласть

Фото: КиевВласть


Що робити


Як дізнався Vgorode, за даними на 01.12.2019 в Києві налічується 50 аварійних ділянок. За найближчі два роки КМДА обіцяють:

  • побудувати комплекс протизсувних споруд у Солом’янському районі
  • закінчити роботи біля озера Глінка
  • закінчити протизсувні роботи з влаштування підпірних стінок між будинками №5/1а на вул. Трьохсвятительській і №10 на Костьольній вулиці у Шевченківському районі.

Приблизну вартість поки не називають.


Куди скаржитися


Якщо ви хочете повідомити про зсувах або загрозу їх появ із-за незаконної забудови — рекомендуємо телефонувати в контактний центр за номером 15-51.

Повідомляє Вгороде