Рубрики
События

Перейменування станції «Дорогожичі»: ініціатором опинився скандальний російський режисер

Серед ініціаторів перейменування станції метро «Дорогожичі» в «Бабин Яр» виявився відомий російський режисер Ілля Хржановський. Як повідомляє видання «Великий Київ», саме він є художнім керівником Голокосту Меморіального центру «Бабин Яр», який і запропонував дати станції нову назву.

Сам режисер поки ніяк не прокоментував цей крок, однак, крім нього, до складу наглядової ради організації входять багато інших відомих діячів політики і мистецтва. Зокрема, це нобелівська лауреатка з Білорусі Світлана Алексієвич, колишній чемпіон світу з боксу Володимир Кличко, а також співак і народний депутат України Святослав Вакарчук.


Що за режисер


Ілля Хржановський відомий кількома епатажними проектами. Останній з них — «Дау» — замислювався як фільм, але став великим соціальним експериментом. На його зйомки і монтаж пішло більше 10 років, а багато учасників проекту звинувачували Хржановського у застосуванні катувань і примусу за час зйомок. Бюджет «Дау» оцінюють у десятки мільйонів доларів, при цьому джерела фінансування залишаються невідомими.

Илья Хржановский

Ілля Хржановський

Як раніше писав Vgorode, до ініціативою перейменування станції метро «Дорогожичі» кияни поставилися неоднозначно. Але остаточне рішення з цього приводу буде приймати саме жителі столиці — шляхом голосування. Хоча перед цим позитивну відповідь на заявку має дати Комісія з питань найменувань при КМДА. Дата засідання поки що не визначена.

Крім того, в Українському інституті національної пам’яті пропонують залишити нинішню назву станції «Дорогожичі», але при звуковому оголошенні зупинки повідомляти про вихід до історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр».

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Підтягни мова: у Києві відкривають безкоштовні курси англійської для підлітків

Суспільний бюджет-2021: у Києві стартувала реєстрація проектів

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде