Рубрики
События

Не попадися: квартири з верхніх поверхів «будинку-монстра» на Подолі продають за безцінь

Кияни задешево розпродають свої квартири в скандальному «будинку-монстра» на Подолі. Про це повідомляє «ТСН».

Оскільки Господарський суд постановив знести чотири верхніх поверхи в житловому будинку на вулиці Нижній Вал, 27-29, власники квартир забили тривогу. Вони розмістили безліч оголошень про продаж квартир і найняли ріелторів, щоб уникнути збитків. Через два тижні відбудеться апеляція і приймуть остаточне рішення. Часу не так багато, тому вартість квартир впала майже в два рази: однокімнатні коштують близько 37 тисяч доларів, а двокімнатні — близько 50 тисяч доларів.


Що дізналися журналісти


Вони побували в будинку, подивилися пропозиції і поспілкувалися з приводу купівлі житла. На вході ріелтор відразу попередив, що в будинку є невеликі проблеми, але їх можна вирішити. Власник провів всередину і показав три квартири на десятому поверсі. Потім він зізнався, що з будинком ще не все зрозуміло. За його словами, КМДА намагається відібрати землю у забудовника, але це неможливо зробити — адже будинок вже побудований.


Як боротимуться


Саме рішення про знесення поверхів мешканці вважають марним. Щоб цього уникнути, деякі сім’ї спеціально прописують тут дітей і заносять квартири в реєстр речових прав на нерухомість. Тому відібрати їх буде неможливо.

Якщо влада надумають відключати комунікації, люди готові перекривати вулицю Нижній Вал.


Що кажуть експерти


Депутат Київради і адвокат Роман Марченко називає такі квартирні маніпуляції з купівлі-продажу аферою. Оскільки люди продадуть квартиру некомпетентній, а той зіткнеться з великими проблемами.

Віце-президент національного союзу архітекторів України Олена Олійник пояснила, що за документами будинок не вважається житлом і прописатися тут неможливо. За її словами, тут знаходяться апартаменти готельного типу, так що повноцінними квартирами це не назвати.

Депутат Київради Ольга Балицька розповіла, що внесення квартир в реєстр речових прав зараз оскаржили в Мін’юсті. А за демонтаж верхніх поверхів будуть платити з міського бюджету. Вони зроблені з більш легких матеріалів, тому розібрати їх можна буде протягом декількох днів.

Фахівці радять обходити привабливу пропозицію стороною, оскільки це ризикове пропозицію.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Підтягни мова: у Києві відкривають безкоштовні курси англійської для підлітків

Суспільний бюджет-2021: у Києві стартувала реєстрація проектів

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде