Рубрики
События

Перший пішов: в Олександрівській лікарні провели унікальну операцію на серці

В Олександрівській клінічній лікарні Києва вперше провели унікальну операцію. Як повідомила прес-служба КМДА, кардіохірурги імплантували пацієнтові механічне серце.

Це перша операція в Україні, яку зробили на базі муніципального установи. До цього кілька таких робили тільки в Інституті серця. Імплантація вважається однією з найскладніших операцій для лікарів, але все пройшло добре. Пацієнт вже ходить і відчуває себе відмінно.

Фото: КГГА

Фото: КМДА

Операцію робили 67-річному киянину. Він страждав із-за важкої форми серцевої недостатності і переніс кілька інфарктів. Останній місяць був для нього особливо складним, оскільки він перебував на стаціонарному підтримуючому лікуванні. Тоді кардіохірурги та прийняли рішення провести операцію.

Виконували її лікарі, які пройшли навчання за кордоном і отримували відповідні сертифікати по імплантації. Операція, включаючи серце та інші матеріали, коштувала близько 5 мільйонів гривень. Одне тільки серце американського виробництва обійшлося в 4,5 мільйонів гривень. Але пацієнт нічого не платив, оскільки потрапив у програму «Здоров’я киян», яку фінансує місто.

Фото: КГГА

Фото: КМДА

Завідувач кардиологическго відділення Віктор Клюзко зазначив, що раніше чоловіка доводилося тримати в лікарні, щоб підтримувати роботу серця. Тепер же він може полетіти в будь-який куточок планети, оскільки у нього звичайний механічний клапан і приймати треба тільки варфарин.

Незабаром ще одне таке серце імплантують іншому пацієнтові.

Фото: КГГА

Фото: КМДА

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Майстер-класи, спортивні шоу і фотозоны: на Контрактовій площі пройде фестиваль для всієї родини

Вшанують пам’ять: у Києві відбудеться марш на честь героїв Небесної сотні

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде