Рубрики
События

Спалах коронавіруса: українців, які прилетіли з Китаю, будуть тримати в санаторії Обухова

Українців, яких евакуювали з Китаю, планують розмістити в санаторії в Обухові. Як заявив депутат місцевої районної ради Володимир Тимченко, до такого рішення прийшов президент України Володимир Зеленський.

Це торкнеться і тих громадян, які все ще чекають допомоги в Ухані. Всіх людей із зони ризику будуть тримати в санаторії «Пролісок», розташованому в Козині, протягом 21 дня. За цей час за їх здоров’ям повинен буде стежити медперсонал.


Що кажуть в Обухові


 

Місцева влада вкрай незадоволені таким рішенням. Вони забили на сполох і терміново збираються на позачергову сесію для обговорення даного питання. В їх планах — не допустити поселення громадян у обраному місці. За словами Тимченка, пов’язано це з тим, що санаторій знаходиться в густонаселеному регіоні і в санаторії немає необхідних умов для утримання потенційних хворих. Інакше може початися епідемія.


Коли заберуть людей з Уханя


У МОЗ назвали нову дату рейсу Київ-Ухань-Київ, на якому повинні забрати наших громадян. Люди вже два тижні чекають допомоги від держави, але дату вильоту постійно переносять. На цей же раз, зазначила міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька в ефірі ток-шоу «Право на владу», літак повинен буде забрати їх у вівторок, 18 лютого.

 

Вже в середу українці повинні будуть повернутися на батьківщину і відразу відправитися в карантин. За тривалістю він складе мінімум 14 днів. І всі, хто погодився на евакуацію, думка про карантин приймають спокійно і самі на цьому наполягають.

Але евакуювати можуть не всіх. Спочатку китайські лікарі оглянуть українців в Ухані. І пройти на борт можна буде тільки здоровим. Вже там будуть чекати київські лікарі. Вони повторно проведуть огляд. По прильоту в Київ людей відразу відвезуть в санаторій.


Коротко про головне


Як раніше писав Vgorode, евакуйованих українців спочатку планували відправити на двотижневий карантин під Києвом. Наші власті розглядали два таких заклади санаторно-курортного типу. Якщо їх можна буде переобладнати під тимчасові обсерваторії, евакуйованих людей повезуть в обрану локацію.

Що ж стосується наших громадян в Ухані — спочатку евакуювати всіх повинні були у вівторок, 11 лютого. Але прес-служба Посольства України в КНР і Монголії в останній момент виправила повідомлення про рейс.

Одна українка розповіла, що про скасування рейсу їй повідомили в 09:00 за китайським часу. Співробітники посольства зателефонували їй і сказали, що евакуацію скасували з технічних причин, які від них не залежать.

Через кілька днів люди, які вже три тижні перебувають у китайському місті Ухань, звернулися до Міністерства охорони здоров’я України з закликом евакуювати їх додому.

За їх словами, уряд постійно переносить дату вильоту, змінюючи причини: немає фінансування, літак затримується, ні місць в Україні, де поселити прибулих.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Лікарі не допомогли: в лікарні Голосіївського району у черзі на прийом помер 40-річний чоловік

Погоня зі стріляниною на мосту Метро: ким виявився затриманий

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram або в Twitter.

Повідомляє Вгороде