Рубрики
Досуг и еда

Кіноклуби Києва: де подивитись кіно в неформатною обстановці

Кіноклуби — альтернатива кінотеатрам, хоч і менш популярні. Але часто саме в них проходять допрем’єрні покази фільмів. Кіноклуби у столиці відкриваються досить часто, але деякі закриваються дуже швидко, перетворюючись на звичайну тусовку.

Vgоrode розповість про кращих кіноклубах в Києві, деякі з них успішно працюють уже десятки років.


Кіноклуб «Ракурс»


Один з найстаріших кіноклубів у столиці, заснований у 80-х роках минулого століття. Його організували ті ж ентузіасти, що і кіноклуб в Інституті кібернетики. Проводились покази в кінотеатрах «Дружба», «Орбіта», їм. Чапаєва (сьогодні кінотеатр «Ліра»). Основна відмінність «Ракурсу» від інших кіноклубів в тому, що фільми демонструються тільки з плівки. Велику увагу в клубі досі приділяють киноассортименту: сюди приходять ті, хто цікавиться радянської та зарубіжної класики. Зал кіноклубу невеликий і вміщає не більше сотні глядачів. Сеанси проходять лише раз на тиждень, по вівторках, у вечірній час.

Адреса: кінотеатр «Ліра», вул. Велика Житомирська, 40

Скільки коштує: від 10 гривень

Телефон: (044) 272-41-00


Кіноклуб Києво-Могилянської Академії


Кіноклуб, як підрозділ культурного центру НаУКМА, працює щоденно у будні дні. Вперше відкрив свої двері для глядачів, а ними були переважно студенти, в 1994 році. Сьогодні цей кіноклуб відомий тим, що тут проходять лекції з кіномистецтва, а от фільм демонструють в якості доповнення. Тому репертуар не можна назвати великим, він обмежується стрічками, що мають значення для історії, культурологічних теорій, які вивчають студенти. Стати лектором тут може кожен, головне — визначитися з фільмами і формою показу (вітається неформальний стиль). Нерідко в клубі демонструють фестивальне кіно.

Адреса: вул. Набережно-Хрещатицька, 27, к. 9, ауд. 13

Вхід вільний

Сайт


«Візуальна лабораторія» в Центрі ім. Леся Курбаса


Кіноклуб працює з 2005 року. Сеанси не обмежуються показом фільмів, а обов’язково супроводжуються їх обговореннями, невеликими тематичними лекціями, театральними постановками, а також зустрічами із авторами фільмів і цікавими творчими особистостями. У клубі прийнято демонструвати фільми тематичними циклами, наприклад, ретроспектива одного режисера або актора, або фільми пов’язані однією темою. Сеанси проводять раз в тиждень, по четвергах, у вечірній час.

Адреса: вул. Володимирська, 23в;

Скільки коштує: від 10 гривень

Сайт


Кіноклуб Evropa


Розташований в центрі Києва, існує 4 роки. Тут проводять покази авторського кіно, дискусії по закінченні перегляду, освітні кіновечори. Незважаючи на те, що клуб відносно молодий, тут завжди повний зал глядачів. В основному в клубі формують тематичні збірники кінокласики, наприклад, Вернера Херцога, Інгмара Бергмана, Луї Маля, Романа Поланскі, Жан-Люка Годара та інших. Клуб працює раз на тиждень, по неділях.

Адреса: пер. Шевченка, 5, Козацький Будинок, 3-й поверх, літературний клуб «Промінь»

Вхід вільний

Сайт


Кіноклуб Французького Інституту в Україні


Тут демонструють переважно французькі фільми в оригіналі з українськими субтитрами. Покази відбуваються постійно, в будь-який час року. Так, у весняно-літній період перегляди проводять у дворику культурного центру (вул. Гончара, 84). Коли ж холоднішає, кіномани збираються в Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6). Головна мета клубу — ознайомлення з іноземною культурою, з відомими французькими митцями і просто приємне проведення часу. Перед або після показу організовують зустрічі з цікавими особистостями зі світу кіно, обговорюють проблематику фільмів. Нерідко в КФИвУ демонструють унікальні роботи, які не подивишся в кінотеатрі і не знайдеш в інтернеті.

Адреса: вул. Гончара 84, вул. Саксаганського, 6

Скільки коштує: 50 гривень

Сайт


Кіноклуб NoName при кінокомпанії FILM.UA


У NoName показують сучасне кіно, переважно — новинки, які ще не вийшли, або не вийдуть в український прокат. Кожен показ супроводжується пізнавальної лекцією куратора клубу Андрія Алферова. Він розповідає не тільки про фільми, але і пропонує увазі слухачів маловідомі факти з історії кінематографа. За 9 років існування клуб показав масу знакових кінострічок, перевірених часом і увійшли до золотої колекції світового кіно.

Адреса: вул. Закревського, 22

Вхід вільний

Сайт

Повідомляє Вгороде