Рубрики
События

Будь у курсі: Православна церква України перенесла День закоханих

У більшості країн світу День святого Валентина відзначають 14 лютого. Але, як повідомили в ПЦУ, у православних традиціях його потрібно святкувати влітку.

Пояснюють це тим, що свято, яке прийнято відзначати як день закоханих, насправді не відповідає фактам з реального життя святого Валентина.

Католики згадують пам’ять святого Валентина 14 лютого (але не в загальному календарі, де в цей день вшановують святих Кирила і Мефодія, а в «Римському мартирологу», де вказані місцеві дні пам’яті), а православні — 12 серпня.

Православною церквою вшановується кілька святих з ім’ям Валентин.

— Згідно з однією з найпопулярніших легенд, святий Валентин вінчав закохані пари незважаючи на заборону жорстокого імператора Клавдія II. Але ця легенда містить значну помилку в хронології подій, адже в часи життя святого Валентина в III столітті взагалі ще не існувало особливого обряду церковного вінчання, — підкреслили в Православній церкві України.

У ПЦУ додали, що Папа Геласій канонізував святого Валентина у 496 році присвятив йому пам’ять 14 лютого. Ймовірно, це було зроблено для того, щоб витіснити язичницьке святкування, яке відзначалося у Римі в ті часи і супроводжувалося жертвоприношення на честь плідності і материнства. Тому масова культура об’єднала пам’ять християнського святого з язичницькими мотивами, які були поширені раніше, а згодом перетворила це ще в комерцію, спонукаючи купувати подарунки.

До речі, приєднуйтесь до групи мешканців Дарниці, Лісового масиву, Позняків, Борщагівки, ПОХ, Нивок, Виноградаря, Куренівки, Пріорки, Русанівки, Солом’янки, Подолу, Мінського масиву, Оболоні, Татарки, Воскресенки, Теремків, ДВРЗ, Відрадного і Лук’янівки на Facebook, дізнавайтеся новини свого району та діліться своїми.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Сідлай двоколісного: у Києві на День святого Валентина влаштують велофлешмоб

Пора у відпустку: AirMalta влаштували розпродаж до Дня святого Валентина

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде