Рубрики
События

Будь у курсі: кораблі, які були захоплені Росією знову вийдуть в море

До початку літа 2020 повернені Росією українські малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» (P175) і «Нікополь» (P176), а також рейдовий буксир «Яни Капу» (A947) знову вийдуть у море. Про це повідомляє Український мілітарний портал.

З 20 листопада по сьогоднішній день на кораблях проводилися слідчі дії та експертизи, а також складався перелік майна, викраденого росіянами.

За словами командувача ВМС України адмірала Ігоря Воронченко, зараз оформлені всі документи для відправлення їх на ремонт.

— Ми склали перелік майна, яке було викрадено, передали його слідчим органам. Була балістична експертиза за обстрілу «Бердянська». Росіяни навіть не прибрали осколки снарядів. Зараз очікуємо приїзд адвокатів, які представляють Україну в міжнародних судах. Буде ще раз огляд катерів і буксира «Яни Капу», і в кінці наступного тижня катера «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир підуть на плановий ремонт, — повідомив Воронченко.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року в результаті російської агресії в Чорному морі Росія захопила 24 членів екіпажів корабельно-катерного угруповання, які рухалися з порту Одеса до порту Маріуполь. Крім військовослужбовців, був захоплений два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» (P175) і «Нікополь» (P176), а також рейдовий буксир «Яни Капу» (A947).

7 вересня за результатами обміну в Україну було повернуто всіх військовополонених моряків, а через два місяці, 20 листопада 2019, повернули захоплені українські військові кораблі.

Повідомляє Вгороде