Рубрики
События

Будинок на Подолі: забудовник хоче позбавити Київ ще одного історичного будинку

У столиці забудовники намагаються знести історичну садибу на Подолі, яка знаходиться на вулиці Хорива, 2. Як повідомляє «Сегодня», посилаючись на КМДА, від Мінкульту вимагають через суд позбавити будівлі статусу пам’ятки.

— Я розумію, що бізнес – це інвестиції, розвиток тощо. Але потрібно з повагою ставитися до міста, в якому живеш. Я не розумію цієї звички – знести, зламати, вбити хороше історичну будівлю і побудувати замість нього черговий будинок без душі. При цьому наплювавши на Київ, так і на жителів. Таких прикладів, на жаль, ще багато, але сподіваюся, що їх стане менше, і в ідеалі вони взагалі зійдуть нанівець. Треба виховувати у таких «інвесторів» повага до міста, – повідомив радник міського голови Максим Бахматов.

Член колегії Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Михайло Кальницький підкреслив, що будівельну активність на вулиці Хорива, 2 потрібно обмежити і зберегти характерні елементи історичної забудови.

Зокрема, об’єкти на цій вулиці розташовані на строго охороняється заповідній території, де будь-які містобудівні перетворення повинні відбуватися тільки з дозволу уповноважених органів охорони культурної спадщини і під контролем громадськості.

— Абсолютно очевидно, що для відповідності цим вимогам повинно бути забезпечено збереження виду наявних історичних фасадів будинків на вул. Хорива, 2 – за їх геометричними параметрами, так і по деталям оздоблення. Ще одним важливим фактором є безпосереднє прилягання ділянки, про який йде мова, на території Києво-Флорівського Вознесенського монастиря – одного з найцінніших комплексів Києва та України, пам’ятки архітектури національного значення. Двоповерхові споруди по фронту і у дворі садиби на вул. Хорива, 2, розташовані поруч з такими ж двоповерховими монастирськими спорудами, – розповів Михайло Кальницький.

Зазначимо, що житловий будинок на вулиці. Хорива, 2а, в 2009 році визнали аварійним, а через рік для його реконструкції знайшли інвестора.

У 2014 році Мінкульт присвоїло будинку охоронний статус. Але за даними на щиті над зеленим будівельним парканом, інвестор має намір демонтувати будівлі. З будівлі садиби повністю зняли дах. За словами активістів, з-за аварійного стану охоронні відомства тепер можуть прийняти рішення, що будинок втратив автентичність і не підлягає реставрації, а значить, його можна знести і побудувати на його місці новий.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Постоїш в пробці: на Північному мосту через ремонт обмежать рух авто

Пакуй валізу: лоукостер Ryanair влаштував масштабну розпродаж квитків у Європу

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде