Рубрики
Коммуналка

Отримай відповідь: чому у лютому деяким киянам прийшли необґрунтовано великі рахунки за опалення

Суми в платіжках за комунальні послуги, в цілому, і за тепло, зокрема, є болючою темою, як для столичної влади, так і для самих киян. І практично кожен місяць у соціальних мережах мешканці столиці скаржаться на величезні й, на їхню думку, не обґрунтовані суми, які їм виставляють за комунальні послуги.

Лютий не став винятком. Так, жительку мікрорайону ДВРЗ Людмилу Яковлєву здивували цифри, які вона побачила в графі «Централізоване опалення» в платіжці за січень. Жінці за опалення нарахували 2 282 гривні і 21 копійку. При тому що в грудневій квитанції ця сума була значно меншою — 581 гривня і 42 копійки.

Платежка за Январь

Платіжка за січень

Платежка за декабрь

Платіжка за грудень

Своїм обуренням Людмила Яковлєва поділилася в Facebook, де сусіди по її мікрорайону також обурилися величезним рахунків за тепло.

— Хто-небудь вже отримав платіжки за січень? При приблизно однакових показниках середньої температури в грудні і січні, сума за опалення в січні в чотири рази більше, ніж у грудні, — написала Яковлєва.

Vgorode розібрався, чому деякі кияни отримали січневі платіжки з величезними сумами за опалення. Відповідей на це питання декілька.


ТОВ «Євро-Реконструкція» не КП «Київтеплоенерго»


Напевно більшість з вас читали новини від мерії, в яких йдеться про зниження тарифів на тепло та перерахунку сум для киян. Останній з таких прес-релізів вийшов на сайті КМДА з заголовком: «порівняно з базовим тарифом у січні опалення в Києві дешевше на 18%, гаряча вода — на 16%». Але для частини жителів Києва ця ніби як позитивна новина зовсім марна.

У мерії, говорячи про успіхи КП «Київтеплоенерго», чомусь забувають, що постачають тепло киянам дві компанії. Крім вищезгаданого «Київтеплоенерго» є ще ТОВ «Євро-Реконструкція», яка обслуговує частину будинків на лівому березі, підключених до ТЕЦ-4.

Відповідно, і тарифна політика у цих компаній різна. Людмила Яковлєва, як мешканка ДВРЗ, отримує тепло від ТЕЦ-4.

У клієнтів «Київтеплоенерго» є шанс отримати хоч якусь інформацію про платіжці, через форму зворотного зв’язку на сайті. А ось зателефонувавши до центру обслуговування «Євро-Реконструкції», ви ризикуєте стати 22-м у черзі. Саме так відбулося, в будній день, близько 10 ранку, коли ми вирішили перевірити, як працює call-центр компанії.


Таки було холодніше


Хоча на перший погляд може здатися, що в середньому в грудні і січні була однакова температура, насправді це не так. За даними КМДА, у січні було майже на два градуси холодніше (середня температура грудня — +2,7 проти січневих +0,8).

До всього, в своєму попередньому пості Людмила Яковлєва каже, що в листопаді за 12 днів з працюючим опаленням їй нарахували 657 гривень. Таким чином сума за більш холодний січень, коли опалення було включено 31 день, вже здається більш обгрунтованою.

Згідно з тарифами, вказаними на сайті «Євро-Реконструкції», якщо в будинку встановлені лічильники тепла, за одну гігакалорію їх клієнти платять 11341,53 гривні. Якщо таких приладів немає, то сума за тепло розраховується виходячи з метражу квартири, в даному випадку — 35,67 гривень за квадрат.

Людмила Яковлєва написала, що площа її квартири — 70 метрів. Стало бути, якщо в її домі немає лічильника тепла, то при базовому тарифі (середньомісячна температура на рівні 0,14 градусів морозу) жінка повинна платити 2 496 гривень 90 копійок.


Може і помилка


Фактор помилки також не виключений. Наприклад у «Київтеплоенерго» визнають, що іноді надсилають платіжні квитанції з не зовсім коректними сумами. Втім, у компанії підкреслюють, що зазвичай це поодинокі помилки, які вони намагаються виправити як можна швидше.


Що кажуть у «Євро-Реконструкції»


У компанії прокоментували випадок з сумами у платіжках, які прийшли Людмилі Яковлевої та її сусідам. Лічильник тепла в будинку, де проживає жінка, все-таки опинився. Але помилки в рахунках, які вони виставили мешканцям, в компанії не знайшли.

Таку велику суму вони пояснили тим, що це сталося з-за різниці в датах зняття показань лічильників і закінчення розрахункового періоду. Таким чином в січневій платіжці мешканці цього будинку заплатять не тільки за сам січень, але і за частину тепла, спожитого ще в грудні.

Крім того, в «Євро-Реконструкції» попросили жителів Києва звертатися в їх центр обслуговування споживачів. Вони обіцяють, що там мешканці зможуть отримати детальні роз’яснення з приводу сум у платіжних квитанціях та інших спірних моментів.

До речі, приєднуйтесь до групи мешканців Дарниці, Лісового масиву, Позняків, Борщагівки, ПОХ, Нивок, Виноградаря, Куренівки, Пріорки, Русанівки, Солом’янки, Подолу, Мінського масиву, Оболоні, Татарки, Воскресенки, Теремків, ДВРЗ, Відрадного і Лук’янівки на Facebook, дізнавайтеся новини свого району та діліться своїми.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Помилуйся: на Печерську висадили «райський» сад на честь дружби з Ізраїлем

Висловили протест: на Оболоні невідомі пошкодили двері приймальні депутатів Київради

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде