Рубрики
События

Масло «Селянське» і плавлений сир «Дружба»: у шкільних їдальнях Києва дітей годували фальсифікатом

У 2019 році у 113 суб’єктів господарювання відібрали зразки традиційної молочної продукції на предмет відповідності маркування. Всього було відібрано 209 зразків різних виробників.

У результаті встановили 11 порушень — зразки не відповідали нормативним документам і вводили споживачів в оману. Про це повідомила прес-служба Госпродпотребслужбы в місті Київ.


Що виявили


Досліджували готові харчові продукти тваринного походження, про яких виробник заявив про традиційних молочних продуктах, які виготовлені за державними стандартами.

Упаковка повідомляла про те, що продукція виготовлена виключно на натуральній молочній основі, однак лабораторні дослідження показали наявність рослинних фітостеринів.

Так, серед продуктів, які не відповідають маркуванню, були 5 видів олії, плавлений сир і 2 види кисломолочного сиру:

Масло «Селянське» 73% (ТОВ «Вівальді Д»), Масло солодко-вершкове «Селянське» 72,5% (ТОВ «ДМЗ»), Масло «Вологодське вершкове Екстра» (ТОВ «Фуд Девелопмент»), Сир плавлений «Дружба» (ФОП Козуб р. Полтава), Сир 10% (ТОВ «С-Транс»), Масло солодко-вершкове «Селянське» 72,5% (ПОГ «Мальва»), Сир 9% (ФОП Матвієнко А.с Ст. Київська обл., м. Тараща), Масло солодко-вершкове «Селянське» 72 5% (ТОВ «Компанія ГАЛАКСІ»).

Відомо, що забороняється у виробництві традиційних молочних продуктів використовувати жири та білки немолочного походження, а також будь-які консерванти і стабілізатори. Випуск в обіг продукції, яка не відповідає маркуванню заборонений.

Як раніше розповідав Vgorode, в Україні провели 63 планові перевірки дитячих дошкільних установ на предмет дотримання вимог санітарного законодавства та 456 інспекцій навчальних закладів, операторів ринку та постачальників харчових продуктів, які надають послуги з харчування дітей.

В результаті перевірок висунули 423 приписи про усунення порушень вимог законодавства, 64 рішення про тимчасове припинення виробництва та продажу харчових продуктів і 44 рішення про знищення або вилучення харчових продуктів. Детальніше про порушення можна почитати тут.

Також з’ясувалося, що в 25% випадків меню шкільних їдалень не відповідає нормам. У дитячому раціоні не вистачало молока, вершкового масла, сметани, сиру, яєць, фруктів, соків, овочів, риби і м’яса. Натомість учнів годували в основному вуглеводами. У раціоні знайшли цукор, крупи, макарони і рослинне масло. Так калорійність забезпечувалася за рахунок незбалансованого харчування дітей більш шкідливими продуктами.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Валяється, як непотріб: в підвалі НАУ знайшли демонтоване унікальне панно

Для зручності: «Укрзалізниця» призначила додаткові поїзди до 8 березня

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде