Рубрики
События

Заклик 2020: в армію більше не будуть забирати прямо з вулиць і клубів

У Міністерстві оборони повідомили, що хлопців не будуть забирати в армію прямо з вулиць, в клубах і в чергах. Такі дії були незаконними. Про це заявив глава оборонного відомства Андрій Загороднюк в ефірі «Свободи слова».

Крім жорсткого контролю військкоматів з метою скасувати практику призову в армію прямо з вулиці, в Міноборони будуть боротися з хабарами за відстрочку від армії.

Андрій Загороднюк також повідомив, що буде затверджений нормативний акт з питання строкової служби в армії юнаків 18-19 років. Призовники, яким не виповнилося 20 років, отримають можливість служити в ЗСУ тільки при наявності письмової заяви.

— Ми видамо розпорядження, я його підписав і передав на узгодження в Кабмін. Там буде чітко зазначено, що лише за письмовою заявою в 18-19 років. Дійсно буде нормативний акт, який буде чітко вказувати про те, що ніякого обов’язкового призову з 18 років не буде, – додав глава Міноборони.

Зазначимо, що строковики не потрапляють в зону ООС.


Заклик 2020


За словами Загороднюка, в цьому році хлопців 18 і 19 років будуть призивати в армію на добровільній основі. А ось з 20 років призов на строкову службу буде обов’язковим.

Нагадаємо, весняний призов розпочнеться 1 квітня і триватиме по 30 червня. Хлопці без вищої освіти будуть служити 18 місяців, а призовники зі ступенем спеціаліста або магістра-12 місяців.

Повідомляє Вгороде