Рубрики
События

Макарони замість м’яса: Госпродпотребслужба знайшла порушення в раціоні українських школярів

У Госпродпотребслужбе розповіли, що в українських школах неправильно годували учнів. В результаті перевірки різних примірників шкільного меню за 2019 рік з’ясувалося, що в 25% випадків вони не відповідають нормам.

Всього розглянули вісім тисяч прикладів меню. З них близько 20% не затвердили і відправили на доопрацювання. У чверті перевірених знайшли низку порушень щодо натурального харчування. В основному це пов’язано з обмеженим асортиментом продуктів, які використовували у шкільних їдальнях.

У середньому норми виконувалися тільки на 64-83%. У дитячому раціоні не вистачало молока, вершкового масла, сметани, сиру, яєць, фруктів, соків, овочів, риби і м’яса (було забезпечено лише на 40-60%). Натомість учнів годували в основному вуглеводами. У раціоні знайшли цукор, крупи, макарони і рослинне масло. Так, калорійність забезпечувалася за рахунок незбалансованого харчування дітей більш шкідливими продуктами.

Як раніше писав Vgorode, в Києві за шкільним харчуванням вирішили ретельно стежити. З 1 вересня 2019 року столичні школи ввели нові формати, які передбачають варіант шведського столу або 2-3 страви на вибір учнів початкових класів.

Після численних звернень батьків було прийнято рішення розпочати моніторинг за тим, як годують учнів початкових класів та всі підприємства, які організують харчування, дотримуються необхідних норм і оновленого формату.

А зовсім недавно в Україні провели 63 планові перевірки дитячих дошкільних установ на предмет дотримання вимог санітарного законодавства та 456 інспекцій навчальних закладів, операторів ринку та постачальників харчових продуктів, які надають послуги з харчування дітей.

В результаті перевірок висунули 423 приписи про усунення порушень вимог законодавства, 64 рішення про тимчасове припинення виробництва та продажу харчових продуктів і 44 рішення про знищення або вилучення харчових продуктів.

Детальніше про порушення можна почитати тут.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Де на цих вихідних в Києві пройдуть продуктові ярмарки. Адреси

Шукай інший шлях: через ярмарків на вихідних громадський транспорт поїде по-іншому

 

 

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

 

Повідомляє Вгороде