Рубрики
События

В Україні зміняться норми авіаперевезень пасажирів: що пропонує Державіаслужба

Державна авіаційна служба України планує змінити правила перевезення пасажирів. Про це пише avianews, посилаючись на проект наказу, оприлюдненого в середу, 4 лютого. Нововведення торкнуться норм ручної поклажі, компенсацій, часу реєстрації та інших питань.

Авіакомпанії зможуть самостійно вибирати час закінчення реєстрації на рейс і посадки в літак. Зараз ці правила говорять, що реєстрація завершується не раніше, ніж за 45 хвилин, а посадка — не раніше, ніж за 15 хвилин до вильоту.

Якщо ручна поклажа важить не більше 7 кілограм, це вважається в межах норми. За новими правилами ручна поклажа повинна буде важити не менше 5 кілограм.

При цьому пасажирам дозволять додатково жіночу, чоловічу сумку і рюкзак, хоча багато лоукостери зараз забороняють брати щось поза норми — більше одного предмета ручної поклажі. Їх габарити визначать в компаніях-перевізниках. До того ж пасажирам дозволять брати папку для паперів, пресу, верхній одяг, парасолька, тростина, харчування для дитини, дитячу дорожню люльку для немовлят до року, дитячу прогулянкову коляску, складное крісло колісне і милиці.

У планах і скасувати безкоштовну можливість перебронювати квиток, якщо перший рейс запізнився, а пасажир не встиг на другий рейс при оформленні перельотів окремими квитками.

Поняття «скасований рейс» буде застосовуватися тільки для тих рейсів, які були затримані більше 48 годин. Якщо ж компанія поміняла аеропорти (в межах одного міста) або якщо компанія передала пасажирів іншого — рейс не вважається скасованим.

За затримку рейсу авіакомпаніям доведеться платити компенсацію в розмірі від 4694 до 5346 спеціальних прав запозичень (7324 долара), а за втрату, пошкодження або затримку багажу — від 1131 до 1288 спеціальних прав запозичень (1765 доларів).

У авіаперевізників обов’язково повинні з’явитися цілодобові колл-центри. Зараз ця функція працює тільки при виконанні нічних рейсів.

Сервісам-посередникам теж ускладнять роботу. Уповноважені органи з питань цивільної авіації зможуть вимагати надати копію паспорта пасажира, інтереси якого представляються, та оригінал документа, який є довіреністю з оригіналом підпису.

Перелік необхідних для реєстрації документів спростять. Пасажири зможуть проходити на рейс з допомогою документів, що засвідчують особу. Зазначимо, що це може бути пов’язано з недавно представленої ідеєю створити електронні водійські права. З їх допомогою вийде літати по Україні.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде