Рубрики
События

Вільних місць більше, ніж дітей в черзі: що відбувається з дитячими садками у Києві

У більшості районів Києва вільних місць у дитсадках більше, ніж дітей в черзі. Про це повідомила директор Департаменту освіти і науки Київської міськдержадміністрації (КМДА) Олена Фиданян.

Станом на 20 січня в Деснянському районі вільних місць виявилося в 10 разів більше, ніж бажаючих туди потрапити, в Оболонському — в 3 рази, ще в трьох районах — в 2 рази більше, ніж дітей в черзі.

— Це звучить фантастично, але в цілому в січні 2020-го року у дитсадках Києва кількість вільних місць в 1,7 рази перевищувала потребу киян, — розповіла Фиданян.

Крім перелічених районів, у Святошинському та Солом’янському кількість вільних місць у садочках в 2 рази більше, ніж чергу, а в Подільському в 1,5 рази. Також Фиданян розповіла про ситуацію з Новою і Старою Дарницею в Києві.

— В Новій Дарниці яблуку ніде впасти, а в садочках Старої Дарниці є вільні місця, — підкреслила вона.


Як виправити ситуацію


Для вирішення проблеми Фиданян запропонувала заповнювати вільні місця в садочках за рахунок дітей із сусідніх районів. Ще один варіант — закривати дитсадки в одних районах і передавати кошти на розвиток садків в інших.


Чому чергу залишається


Причин кілька. По-перше, справа в якості освітніх послуг.

— Ми намагаємося, щоб у кожній групі було не більше 20 дітей, як і прописано нормативами. В останні роки ці норми порушувались. Та й зараз у Києві є сади, де на занятті у вихователя можуть бути присутні близько 30 дітей. Чим менше дітей у групі, тим більше уваги вихователь може приділити кожному вихованцю, а, отже надати більш якісну освітню послугу, — розповіла Фиданян.

Директор Департаменту освіти повідомила, що вихователям такий підхід подобається, а от батькам, які перебувають у черзі немає.

Друга причина черг у кількості новобудов.

— В місті з’являється все більше новобудов, поблизу яких не передбачено будівництво нових садків. Щоб якось врегулювати ситуацію та зупинити будівництво житлових комплексів, що ростуть, як гриби після дощу, без належної інфраструктури, у Києві розроблено проект Генерального плану забудови міста, — уточнила Фиданян.

І остання причина, на думку директора Департаменту освіти, у відсутності працівників.

— Ми відкриваємо нові сади, а от працювати там часто нікому. Буває, в новому садку не можемо відкрити частину груп, тому що не знайшли вихователя. У минулому році лише 10 випускників Київського педагогічного університету пішли працювати у дитячі дошкільні установи. Ця професія неприваблива і з-за зарплати, і з-за низького соціального статусу. На вересень 2019 року в дитсадках міста були вакантними близько 400 місць вихователів і приблизно стільки ж помічників вихователів, — підсумувала Фиданян.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

У місті встановлюють нові контейнери для сортування сміття: де знайти

Будь в курсі: у Дніпровському районі з’явиться великий спорткомплекс

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.

Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.

Повідомляє Вгороде