Реконструкція Контрактової площі болюча тема. Проект з облаштування цієї локації переміг ще в 2015 році. Проте його реалізації заважає невизначеність з Генланом і Гостинним двором. Про це повідомив співавтор проекту нової Контрактовій архітектор Антон Олійник виданню Хмарочос.
Що з транспортом
У КМДА затвердили проект реконструкції трамвайної лінії та зупинки «Контрактова площа». Тут повинні відновити асфальт самої дороги і тротуарів. Крім того, комунальники реконструюють підземний перехід і змінять схему руху громадського транспорту. На вулиці Спаській демонтують трамвайні рейки, а замість них організовують транспортно-пересадочний вузол для автобусів і маршруток. Це обійдеться місту приблизно в 300 мільйонів гривень.
— Цей хаб проектував «Київпастранс». У них є кошторис і вони готові хоч завтра починати його будувати «, — говорить Олійник.
Що з вулицями
У листопаді 2019 року вулицю Сагайдачного знову відкрили для проїзду автомобілів. Це пов’язано з реконструкцією вулиці Покровській, від Андріївського узвозу до провулка Академіка Зелінського. Поки там перекладають мережі і ремонтують водопровід, об’їзд зробили по вулиці Сагайдачного.
Так повинно було тривати до кінця 2019 року. Але на даний момент, Сагайдачного, як і раніше відкрита для проїзду машин. Повністю відремонтувати вулицю Покровську повинні до Дня Києва — 31 травня 2020 року, Втім, тимчасове рішення цілком може перетвориться в постійну.
Антон Олійник, підкреслив, що проект Генплану, який повинні продемонструвати в мерії, поверне автомобілі на Контрактовуб площа. У свою чергу Сагайдачного цілком може стати магістральною вулицею районного значення.
Що з Гостинним двором
Гостинний двір — це одна з найголовніших проблем Контрактовій площі і камінь спотикання, що заважає запустити повноцінну реконструкцію локації.
У 2011 році уряд виключив його з переліку пам’яток архітектури, а з дозволу КМДА він ледь не перетворився на торгово-розважальний центр. На щастя, цим «грандіозним» планам завадили численні акції протесту.
В подальшому суд скасував дозволи на реконструкцію і передав будівлю державі. У січні 2019 року, Фонд держмайна оформив право власності на Гостинний двір.
На даний момент будівля Гостинного двору знаходиться у жалюгідному стані. Їм просто нікому займатися. Проблему могла б вирішити передача будинку на баланс міста, однак це справа «зависла» на етапі узгодження в Кабміні.
— Перш, ніж починати будь-які роботи на площі, потрібно бути впевненими, що потім не доведеться знову тягнути які мережі — електрика, водопровід, теплотраси тощо. Якщо на основі Гостинного двору робити торговий, розважальний, культурний (або будь-який інший) центр, знадобиться багато нових мереж. Тому Гостинний двір стоїть і руйнується. Кошторис проекту велика. І витрачати багато грошей, щоб потім знову все перекопувати, місто не готовий, — підкреслив Олійник.
Що з реконструкцією
Проект «Київська вітальня», який виграв на конкурсі ще в 2015 році, вже пройшов експертизу і має кошторис. Однак втілення його в життя заважають генплан і Гостинний двір.
— Ми всі можемо зробити до кінця 2021 року. Питання на сьогодні тільки в Гостинному дворі, — заявив заступник голови КМДА Микола Поворозник.
Незважаючи на невизначеність, у міському бюджеті на 2020 рік на благоустрій та озеленення площі закладено 5,6 мільйона гривень. Крім того, місцева влада планує виділити додаткові гроші на благоустрій, щоб хотяь б частково закінчити роботи в цьому році.
До речі, приєднуйтесь до групи мешканців Дарниці, Лісового масиву, Позняків, Борщагівки, ПОХ, Нивок, Виноградаря, Куренівки, Пріорки, Русанівки, Солом’янки, Подолу, Мінського масиву, Оболоні, Татарки, Воскресенки, Теремків, ДВРЗ, Відрадного і Лук’янівки на Facebook, дізнавайтеся новини свого району та діліться своїми.
ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:
Скандальне будівництво на Лісовому: у «Київзеленбуді» стурбовані масовою вирубкою дерев
«Прос**країну»: Ківа спілкувався з Жириновським під час засідання ВР
Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook.
Читай всі новини в нашому каналі Telegram, Viber або в Twitter.
Повідомляє Вгороде