Рубрики
События

Дізнайся, де ремонт і отримай ніштяки: додатки для смартфонів, які були б корисні українцям

Додатки для смартфонів створюють, щоб спростити, а також урізноманітнити життя. Тільки от, якщо скачати можна майже все, то не всі з них адаптовані для користування в Україні. Vgorode зібрав список цікавих додатків для Android і iOS, якими щодня користуються тисячі людей в інших країнах, але не ми 🙁


BVG Fahrlnfo Plus


Це додаток щодня юзають сотні тисяч берлінців. Причина проста — в місті постійно проводяться ремонтні роботи залізничних і трамвайних колій, автомобільних доріг, перекриваються гілки метро і міської електрички. Передбачити, де почнуть ремонт завтра — неможливо, тому перш ніж відправитися за потрібним маршрутом (навіть якщо ви катаєтеся по ньому по кілька разів на день), краще заглянути в додаток — воно видасть оптимальний шлях, враховуючи не тільки ремонтні роботи, а й час доби, обмеження руху. Нашим містам подібне додаток згодилося б.


Car-free travel


У Відні анонсували тестування нового мобільного додатку, яке буде винагороджувати тих, хто відмовиться від власних авто на користь громадського транспорту, велосипеда або прогулянок пішки. Додаток буде розпізнавати вид транспорту, за допомогою якого рухається користувач, і обчислювати викиди CO2 в порівнянні з автомобілем.

Депутат Віденського міської ради Петер Ханке каже, що таким чином хочуть культурним способом винагородити жителів за зменшення викидів CO2. За словами керівниці проекту Крістіни Хубин, користувачі будуть отримувати жетони — по одному за уникнути кожних 20 кг викидів. Адже саме стільки «виробляє» середній житель, який пересувається в межах міста на автомобілі протягом двох тижнів. Жетони можна буде обміняти на чотири види квитків: у Віденський музей історії міста, Художню виставкову площу, театр або на концерт класичної музики.

Фото Вена

Фото Відень


What3words


Це додаток співробітники ДСНС активно використовують у всьому світі, а особливо в Англії і США, в рятувальних операціях. Воно безкоштовне і являє собою інтерактивну карту. Розробники поділили карту світу на 57 трильйонів квадратів розміром 3х3 метра. Кожен квадрат позначений трьома випадковими словами, вони і будуть конкретної геолокацією. Досить увійти в програму, натиснути на екрані квадрат, в якому ви перебуваєте (зверху тут же з’явиться комбінація з трьох слів), і через кнопку «поділитися» відправити цю інформацію через інші додатки, наприклад, Facebook. Люди відразу побачать, де ви, і прийдуть на допомогу. Навіть якщо ви перебуваєте в місці, де не ловить інтернет, як тільки додаток зловить хоча б найменший сигнал, воно тут же відправить ваші координати. У Британії завдяки програмі були врятовані вже кілька людей, і поліція настійно рекомендує користувачам смартфонів встановити what3words. В одній і тій же точці, але на різних поверхах будівлі, з’являються різні словосполучення. Це дуже важливо, наприклад, в разі виникнення пожежі.

В Україні також можна завантажити це додаток і подивитися якими словами позначається ваша геолокація. Однак наші рятувальники, на жаль, його не використовують.


Ou faire pipi a Paris?


Карта оригінальних і безкоштовних туалетів Парижа. Її авторка Сесіль Бріан витратила кілька місяців на складання списку. Парижанка особисто з’ясувала, де громадські туалети пристойні. До кожного пункту додається коротка історія, час роботи, а також «інструкція» для безпроблемного доступу. Погодьтеся, адже дуже потрібна програма, якщо ти довго гуляєш по місту або приїхав до нього, як турист. Завантажити додаток можна за$ 1.


LUXE


Припаркуватися в США — завдання не з простих, тому додаток LUXE обов’язково повинно бути в списку маст-хев сервісів для автомобіліста. Стане в нагоді цей сервіс, якщо у вас немає часу шукати вільне місце для паркування. Викликаєте через додаток представників служби LUXE, здаєте їм свою машину і йдете у своїх справах. Тепер паркувальник все зробить за вас, а коли настане час їхати, він привезе автомобіль у вказане вами місце. А за додаткову плату хлопці з LUXE відвезуть вашого залізного коня на автомийку, заправлять бензином або замінять масло.


Venmo


Це соціальна мережа в США для переказу грошей. Знаходите одного, як в соціальній мережі, вводите суму і готово! Одна з фішок в тому, що інші ваші друзі бачать коментар, який ви залишаєте до перекладу.


Ушагіді


Додаток широко використовується на території Африки. Назва Ушагіді перекладається з суахілі як «свідок». Його вперше застосували під час жорстоких сутичок у Найробі після виборів 2008 року. Користувачі програми відправляють в базу даних свідоцтва про злочини, після чого місця зі спалахами насильства відзначаються на карті. Це допомагає краще розібратися в що відбувається і скоординувати дії як правоохоронних органів, так і простих людей. Ушагіді використовували і за межами Африки — наприклад, після землетрусу на Гаїті в 2010 році.


Vida


Додаток шведського походження з 2017 року стало популярним в Іспанії і дозволяє отримати медичну консультацію без черг і довгого очікування. З його допомогою можна запланувати консультацію на відповідний час або отримати її терміново, зазначивши в запиті вік, симптоми, особливі фактори, при бажанні приклавши фото. Через деякий час з пацієнтом зв’язується по видеоканалу кваліфікований лікар і проводить повноцінну консультацію. Якщо буде потрібно, лікар має право виписати рецепт, який можна роздрукувати і пред’явити в аптеці.


Gencat


Додаток активно використовують в Іспанії, особливо в Каталонії. Воно повідомляє користувачів про майбутні екстрених ситуаціях і вміє скласти гарний маршрут з точки А в точку Б. Обов’язково потрібно дозволити програмі відправляти push-повідомлення. Сильний дощ, штормовий вітер, землетрусу, війни і нападу інопланетян — про все це ви дізнаєтеся у своєму телефоні.


iCow


Органайзер життя корови з’явився в Африці. Кожну корову в господарстві реєструють у спеціальній мережі. Після цього фермери отримують SMS про те, коли корову варто доїти, коли вона швидше може зачати теляти, а також підказки про харчуванні й відході, стан ринку, місцезнаходження найближчого ветеринара. Фермер у відповідь посилає дані про стан своїх тварин в загальну базу для вдосконалення статистики. У 2015 додаток купив кенійський мобільний гігант Safaricom.


Jour Apr? S Jour United


Додаток некомерційної організації (НКО), яке допомагає біженцям шукати загублених родичів. Однойменне додаток спрощує роботу. Скачавши його, користувач отримує доступ до бази даних НКО, яку він поповнює власними даними і місцезнаходженням. Зі зрозумілих причин воно затребуване на півночі Африки, в основному в Судані та Сомалі, а південніше — в Демократичній Республіці Конго. Для України додаток, звичайно, мало застосовується, але цікаво, що таке є.

Повідомляє Вгороде