Рубрики
События

Будь у курсі: з 1 березня набувають чинності нові правила перетину кордону з Росією

З 1 березня 2020 року українці зможуть перетинати кордон з Росією тільки за закордонним паспортом. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

У відомстві нагадали, що згідно з постановою Кабміну від 18 грудня 2019 року, українці не зможуть перетинати кордон з Росією за внутрішнім паспортом або свідоцтвом про народження.

— Такі нововведення позитивно вплинуть на якість і швидкість прикордонного контролю. Вони дозволять запобігти використання підробок внутрішніх паспортів і свідоцтв про народження, враховуючи низьку ступінь захисту цих документів, — зазначили в Державній прикордонній службі.

Крім того, як вважають прикордонники, зменшиться ймовірність незаконно вивезених неповнолітніх українців закордон. Оскільки відсутність фото на свідоцтвах про народження не дає можливість встановити приналежність документа конкретній дитині

Прикордонники також зазначили, що українці, які раніше виїхали в РФ за внутрішнім паспортом або свідоцтвом про народження, зможуть повернутися назад по цим документам.


Статистика


За даними Державної прикордонної служби, в 2019 році за підробленими документами намагалися перетнути український кордон 502 людини, у тому числі 89 осіб планували потрапити в Росію. З них 73 пред’явили підроблені внутрішні паспорти.

Повідомляє Вгороде