Рубрики
События

Катастрофа літака МАУ: яку компенсацію Іран запропонував сім'ям загиблих українців

Іран запропонував сім'ям українців, чиї родичі розбилися в авіакатастрофі біля Тегерана, по 80 тисяч доларів компенсації. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.

Він заявив, що двічі розмовляв з президентом Ірану, в яких той не раз просив прощення, обіцяв покарати винуватців і гарантував компенсації сім'ям загиблих українців.

— Він сказав — це тільки наша вина, ми зробимо все, щоб всі винні були покарані і буде компенсація, — розповів президент.

Зеленський нагадав, що українська влада виділили по 200 тисяч гривень родинам загиблих. Це була перша частина загальної компенсації. А друга буде від авіакомпанії МАУ через страхові компанії.

— Там складна ситуація, страховим компаніям нелегко зараз з іранською стороною працювати, оскільки Іран під санкціями. Вихід вже знайшли, вже для однієї сім'ї підготовлені документи. Всі ці документи збираються вручну, через деякий час все буде виплачено, — підкреслив Зеленський.

Третя частина компенсації від Ірану. Поки мова йде про суму в 80 тисяч доларів для однієї сім'ї, але Україна на це не згодна.

— Щодо іранської сторони — вони запропонували відразу 80 тисяч доларів кожній родині кожного загиблого, але ми на це не погодилися. Мені здається, що це замало. Коли дружина загиблого каже, що чоловік був єдиний годувальником, а у неї роботи немає і дитині треба в інститут поступати — 80 тисяч доларів це зовсім мало. Хоча, звичайно, не вимірюється людське життя ніякими грошима, але ми будемо тиснути, щоб виплати були більше, — підсумував Зеленський.

Як раніше писав Vgorode , Генеральний штаб Ірану визнав, що 8 січня літак Boeing 737 української авіакомпанії МАУ збитий їх військовими помилково .

Нагадаємо, 8 січня, літак Боїнг-737 Міжнародних авіаліній України розбився після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, який знаходиться в околицях Тегерана. На борту літака, який слідував за маршрутом Тегеран — Київ знаходилися 168 пасажирів і 9 членів екіпажу. Відомо, що ніхто не вижив .

Повідомляє Вгороде