Рубрики
События

Несподівано: на сайті Нобелівського комітету Іван Франко — громадянин Росії

Номінанта на Нобелівську премію з літератури 1916 року Івана Франка на офіційному сайті Нобелівського комітету представили як громадянина Російської Федерації.

В анкеті письменника в графі "Країна" зазначено: "RUSSIAN FEDERATION (RU) now UKRAINE (UA)". Про це у своєму акаунті Facebook повідомив директор музею Франка у Львові Богдан Тихолоз.

За словами Богдана Тихолоза, Іван Франко ніколи не був громадянином ні Російської імперії, ні Російської Федерації, так як народився він в Австрійській імперії, а помер в Австро-Угорщині.

— Так, Іван Франко кілька разів бував в Російській імперії (а точніше, в підросійській Україні — зокрема, в Києві та Одесі, які тоді були для галичанина "закордоном"), а також волею долі йому судилося побувати під ТИМЧАСОВОЇ російською окупацією в захопленому царськими військами під час Першої світової війни Львові (в 1914-1915 рр.). Однак НІКОЛИ, повторюю НІКОЛИ! країною проживання Івана Франка не була Росія (в жодних політичних формах її існування), — написав Тихолоз.

Також він додав, що львівський національний літературно-меморіальний музей Франка виступає з ініціативою офіційного звернення до Нобелівського комітету з вимогою виправити написане про громадянство Івана Франка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Для захисту руху: Грета Турберг зареєструє своє ім'я в якості торгового знака

Швидше, легше і більш сучасною: glo ™ випустила нову лінійку девайс

Підпишись: наш канал в Тел

Повідомляє Вгороде